Filmid

Oled väsinud venivatest Eesti filmidest? Siis aita kaasa uudse kodumaise komöödia valmimisele

Filmis teevad kaasa ka tuntud näod, üks neist on Andrus Vaarik.Foto: kuvatõmmis

Kui arvad, et Eesti kinomaastik vaevleb stagnatsiooni küüsis, siis kahel noorel filmitegijal võib olla sellele probleemile lahendus. Hetkel otsitakse Hooandjas rahastust enda esimesele täispikale linateosele “Kiik, Kirves ja Igavese Armastuse Puu”.

Filmi taga on Meel Paliale ja Urmet Piiling, kes on lõpetanud Tallinna 32. keskkooli multimeedia suuna ja varem lavastanud erinevaid lühifilme. Nad on tüdinenud Eesti venivast Eesti kinost ning soovivad kohalikele filmigurmaanidele pakkuda midagi uut värsket.

Poster näeb välja ju täitsa stiilne.Foto: Hooandja kuvatõmmis

Sellistest aadetest tiivustatuna kirjutati valmis komöödia “Kiik, Kirves ja Igavese Armastuse Puu”, mis räägib tülpinud automehaanikust, kes satub seadusega pahuksisse, kui otsustab maha raiuda igavese armastuse puu, et lõplikult unustada truudust murdnud ekstüdruk.

Veel lubatakse, et filmi keskseteks teemadeks on sõprus, perekondlikud suhted ja meid kõiki painavad eksistentsiaalsed probleemid. Olenemata näiliselt tõsistest teemadest lubatakse siiski, et tegu on pesuehtsa komöödiaga ja Hooandja portaali postitatud video paneb tõepoolest itsitama.

Paliale ja Piilingu sõnul on filmi valmis tegemiseks olemas juba kõik peale raha. Stsenaariumi on valmis, näitlejad on nõusse räägitud ja projekt liigub täiskiirusel edasi. Nüüd on vaja ainult raha, millega see kõik kinni maksta.

Filmi loojad soovivad heldete abistajate toel kokku koguda 10 000 eurot, millest on artikli avaldamise hetkel olemas 4995. Projekti on aega rahastada kuni 11. augustini, seega huvilised peaksid tegutsema kiiresti. Huvilised saavad filmi toetada siin.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.