Filmid

Oskar Lutsu sünniaastapäeval jõuab Palamusel esmakordselt publiku ette film “Soo”

Peaosades mängivad Franz Malmsten ja Hanna-Ly AavikFoto: Robert Lang

Sel laupäeval, 8. jaanuaril näidatakse Oskar Lutsu sünnikohas Palamusel esmakordselt uut kodumaist mängufilmi “Soo“ – kirjaniku 135. sünniaastapäeva puhul avaneb eksklusiivne võimalus näha tema samanimelisel jutustusel põhinevat filmi enne veebruaris toimuvat ametlikku esilinastust.

Filmi produtsendi Tanel Tatteri sõnul on „Soo“ üks Oskar Lutsu põnevamaid teoseid, mida laiem publik veel ei tunne.

„Kui kaks aastat tagasi esilinastus Oskar Lutsu „Talve“, siis tõi see Eesti kinodesse 150 000 vaatajat ja filmist sai üks vaadatumaid Eesti filme läbi aegade. Saime sellest indu ja julgustust tutvustada Eesti rahvale kinolina kaudu ka seda osa Oskar Lutsu loomingust, mida veel nii laialt ei tunta,“ märkis ta pressiteates.

Tatteri hinnangul on „Soo“ jutustus eriline oma värvikate karakterite ja ajaloolise raamistiku tõttu ning lugu andis võimaluse tuua kinolinale Eesti maalilised soomaastikud.

„Eelkõige on „Soo“ aga üldinimlik armastuslugu, mis puudutab ühtmoodi nii eestlase kui ka välismaise publiku hinge,“ lausus Tatter.

Sel laupäeval, 8. jaanuaril Oskar Lutsu 135. sünniaastapäeva puhul võimalus näha filmi esmakordselt enne ametlikku esilinastust kirjaniku sünnikodus Palamusel toimuval üritusel nimega „Luts ja ahven“.

Palamuse muuseumi korraldatud sünnipäevaprogramm algab kell 14 taliujumisega muuseumi õuel asuva sauna juures.

Kell 16 näidatakse Palamuse rahvamajas uut kodumaist mängufilmi „Soo“ ning sellele järgneb Reigo Ahvena trummikava. Üritusel osalevad ka filmi režissöör Ergo Kuld, stsenarist Martin Algus, produtsendid Tanel Tatter ja Veiko Esken ning peaosatäitjatest näitlejad Franz Malmsten, Hanna-Ly Aavik ja Martin Kork.

Tatter lisas, et kuigi Palamuse rahvamaja mahutab vaid 100 külalist, siis avaneb kõigil soovijatel juba õige pea võimalus värsket kodumaist mängufilmi kinos vaadata. „Soo“ pidulik esilinastus on planeeritud veebruari keskpaika ja film linastub kinodes üle Eesti vahetult enne vabariigi aastapäeva.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.