Filmid

Piltuudis: lekkinud “Teneti” logo annab alust arvata, et Nolan viib filmisõbrad ajarännakule

Christopher Nolani järgmises filmis teevad kaasa filmimaastikul tuntud nimed.Foto: filmandtvnow.com

Rubriiki toetab

Kino = emotsioon!
Kingi kino
Osta kinkekaart siit!

Tallinnas filmitava Christopher Nolani spioonipõneviku “Tenet” kohta ei ole veel palju teada, kuid võtteplatsilt lekkinud logo annab aga alust aimata, et sarnaselt režissööri eelmiste filmidega saab ka “Teneti” puhul olema ajaga manipuleerimisel oluline roll.

“Teneti” ametlikku logo on näha Tallinnas toimunud võtetel lekkinud fotolt. Pildi all paremal nurgas olev plaksuti reedab, et filmi pealkirja ametlik kirjapilt on “TENƎꓕ”.

See annab hoogu juurde levinud teooriale, et sarnaselt samuti Nolani lavastatud “Algusele” ja “Tähtedevahelisele” mängitakse ka “TENƎꓕis” ajaga. “Tenet” on ka palindroom – sõna, mis on nii päri- kui ka tagurpidi lugedes samasugune – ja võtteplatsilt lekkinud logo näib seda eriliselt rõhutavat, pöörates pealkirja viimased kaks tähte tagurpidi.

Juba varem on spekuleeritud, et “TENƎꓕ” võib olla mingil määral seotud “Alguse” ja “Tähtedevahelisega”. Kõigis neis filmides teeb kaasa näitleja Michael Caine ja on pakutud, et ta võib mängida ühte ja sama ajas rändavat tegelast.

Tähendusrikas võib olla ka sõna ten (inglise keeles kümme). Lisaks asjaolule, et seda rõhutatakse pealkirjas, möödub 2020. aasta juulis, mil “TENƎꓕ” kinodesse jõuab, “Alguse” esilinastusest kümme aastat.

Midagi kindlat “TENƎꓕi” süžee kohta siiski veel avaldatud ei ole. On teada, et tegu on spioonitrilleriga, mis tegeleb mingil määral ruumi-aja kontinuumiga, kuid veel ei ole avaldatud, kuidas need pusletükid omavahel kokku sobituvad.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.