Filmid

PÖFF-i veebikino alustab lühifilmidega

Rahvusliku võistlusprogrammi võitnud Teresa Juksaare "Kuningas" põhineb Mehis Heinsaare samanimelisel novellilFoto: kaader filmist

Alates tänasest kuni nädala lõpuni saab Pimedate Ööde filmifestivali veebikinos näha nii värskelt PÖFF Shortsil esilinastunud Eesti filme kui ka rahvusliku võistluse võidufilmi, Teresa Juksaare “Kuningat”.

Virtuaalsesse kinosaali jõuab suurem osa Shortsi kolmest võistlusprogrammist, mille võitjad kuulutati välja möödunud nädalavahetusel. Shortsi kõrvalprogrammid ilmuvad veebikinno kolmapäeval, 24. novembril.

“Paradoksaalselt võimaldab pandeemiale vastuseks sündinud PÖFF-i veebikino meil täna näidata kvaliteetkino palju laiemale publikule,” sõnas PÖFF Shortsi juht Grete Nellis.

Ameerika filmiakadeemia ja Euroopa Filmiakadeemia kvalifikatsiooniga festival koosneb kolmest võistlusprogrammist ja kõrvalprogrammist, kus on esindatud kuni 40-minutilised dokumentaal-, anima- ja mängufilmid. Nende hulgas on nii auhinnatud autorikino, tantsufilme, õudus- ja fantaasiafilme kui ka kogupereanimat.

Lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts kestab kinodes veel 24. novembrini. Valikut PÖFF-i põhiprogrammist saab veebikinos näha alates 29. novembrist.

Veebikino leiab siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.