Filmid

Rasmus Merivoo töös olev film “Kratt” vaatleb tehisintellekti läbi Eesti folkloori

Kas tulevikus näeb kratt välja selline? Foto: Newconomy

Režissöör Rasmus Merivoo plaanib järgmisel aastal maha saada mängufilmiga “Kratt”, mis võrdleb Eesti folkloorist tuntud tegelast tehisintellekti tõusuga modernses ühiskonnas. Hetkel otsitakse projekti jaoks rahastust, kuid Merivoo sõnul käivad ettevalmistused juba täie hooga.

“Loo keskmes on lapsed, kes tulevad vanaema juurde ja otsustavad meisterdada krati. See sarnaneb põhimõtteliselt olukorrale, kus me praegu ühiskonnana oleme,” seletab Merivoo Diktorile. “Oleme praegusel hetkel kratti meisterdamas, kes võiks meie eest asju ära teha. Mulle tundub, et see teema on aktuaalne. Ja tundus, et tuleks teha film hetkest enne seda, kui kratt üles äratatakse.”

Rasmus Merivoo toob “Kratis” kokku Eesti folkloori ja modernse tehnoloogia.
Foto: Erik Prozes/Postimees/Scanpix

“Krati” rahastamiseks loodavad projekti eestvedajad saada Eesti Filmi Instituudilt toetust 298 000 euro ulatuses ja rahastust soovitakse saada ka Kultuurkapitalilt. Kuna filmi ümbritsevad finantsid on nii liikuvad, et julge Merivoo veel süžee ja tegelaste kohta täpset infot anda. Kõik võib veel muutuda.

“Kui saame oma taotlustele kinnituse, siis alles pärast seda tulevad lepingud, allkirjad ja kinnitused. Kui ma praegu unistused ette ära räägin, siis võib juhtuda, et lõpuks läheb kõik teisiti.”

Hoolimata sellest, et eelarve on veel lahtine, siis ettevalmistused võteteks juba käivad. “Me juba teeme seda filmi,” kinnitab Merivoo. “Ettevalmistused juba käivad ja 2020. aastal on see film kinodes.”

Merivoo sõnul on ühe võttekohana plaanis Kuusalu keskväljak. “Praegu valmistame ette seda maja, kus põhiliselt tegevus toimub. Veel filmime Kuusalus ja ja teeme seal asju ringi,” selgitab Merivoo. “Näiteks keskväljakul, kus on jäänud tühjaks palju maju, vaatame, kas saame väikeste ja lihtsate vahenditega muuta seda rohkem elavamaks.”

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.