Filmid

“Romeo ja Julia” näitlejad kaebasid Paramounti 55 aasta taguse alastistseeni pärast kohtusse

Film linastus 55 aastat tagasiFoto: themoviedb.org

1968. aasta filmi “Romeo ja Julia” peaosatäitjad Olivia Hussey ja Leonard Whiting kaebasid produktsioonifirma Paramounti seksuaalse ärakasutamise ja noorte alastatuse pärast kohtusse.

Praeguseks 70ndates eluaastates olevad Hussey ja Whiting olid filmimise ajal 15- ja 16-aastased, kirjutab Variety.

Esitatud hagis väidavad näitlejad, et režissöör Franco Zeffirelli – kes suri 2019. aastal – ütles neile, et neil on magamistoastseeni ajal seljas nahavärvi aluspesu, kuid palus viimasel hetkel neil kanda hoopis kehameiki. Režissöör lubas, et filmib neid viisil, mis ei näita alastust, ent sellele vaatamata on filmis näha Whitingi tuharat ja Hussey rindu.

“See, mida neile räägiti ja mis tegelikult toimus, olid kaks erinevat asja,” ütles Whitingi ja Hussey ärihaldur Tony Marinozzi.

“Nad usaldasid Francot. 16-aastaste näitlejatena uskusid nad, et Franco ei peta neid. Franco oli nende sõber ja kui ausalt öelda, siis mida nad ikka 16-aastaselt teha said? Valikuid polnud. Ei olnud sellist liikumist nagu #MeToo,” lisas ta.

Hagi kohaselt on Hussey ja Whiting kõnealuse stseeni tõttu kannatanud 55 aastat vaimse ängi ja emotsionaalse stressi käes. Samuti leiavad nad, et stseen on mõjunud halvasti nende karjäärile, mis menukale filmile vaatamata üsna lühikeseks jäi.

Nad nõuavad kahjutasu, mis arvatavasti ületab 500 miljonit dollarit. Paramount ei ole veel olukorda omalt poolt kommenteerinud.

Varasemalt on Hussey aga kõnealust alastistseeni kaitsnud.

“Keegi minuvanune polnud seda varem teinud,” ütles ta 2018. aastal Varietyle antud intervjuus ja lisas, et Zeffirelli tegi seda maitsekalt.

“Seda oli filmi jaoks vaja,” tõdes ta toona.

Samal aastal andis ta intervjuu ka Fox Newsile, rääkides, kuidas Ameerikas oli kõnealune stseen tabu, ent Euroopa filmides oli alastus sel ajal juba tavaline.

“See polnud üldse nii suur asi,” ütles ta. “Ja Leonard ei olnud üldse häbelik! Filmimise ajal unustasin ma täielikult, et mul pole riideid seljas.”

Film oli menukas ja see nomineeriti neljale Oscarile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.