Filmid

Rowan Atkinson: Mr. Beani roll on väsitav ja stressirohke, ma ei naudi tema mängimist

Rowan Atkinson ja Mr. Bean kõige suuremad sõbrad ei ole.Foto: kuvatõmmis

Mr Beani kehastamisega tuntust kogunud Briti näitleja Rowan Atkinson ütles Daily Mailile, et ei naudi Beani rolli ning loodab sellega lõpparve teha.

“Mulle ei meeldi eriti teda kehastada,” väitis Atkinson. “Sellega kaasnev tohutu vastutus ei ole meeldiv. See on minu jaoks stressirohke ja väsitav ning ma ootan, et saaksin sellega lõpetada.”

Veel Atkinson siiski Mr. Beanile lõplikult selga ei pööra. Hetkel töötab ta Mr. Beani animafilmi kallal ning leiab, et see protsess on tema jaoks meeldivam. Atkinson leiab, et vokaalselt on Beani lihtsam mängida kui füüsiliselt.

Hetkel töötab Atkinson Mr. Beani animafilmi kallal. Foto: kuvatõmmis

“Mulle ei meeldi tegelikult mitte millegi loomise protsess,” täpsustas Atkinson. “Erandiks on võib-olla “Blackadder”, sest selle seriaali naljakaks tegemise vastutus ei lasunud ainult minu õlgadel.”

“Blackadder” oli aastatel 1983-1989 BBC eetris jooksnud pseudoajalooline seriaal, kus Atkinson kehastus Edmund Blackadderiks. Nelja hooaja vältel külastati erinevaid ajaloolisi perioode: kui avahooajal oli Edmund ülik keskaegsel Inglismaal, siis viimases hooajas sõdis ta Esimeses maailmasõjas.

Esialgu kehastas Atkinson Mr. Beani teleseriaalis, mis oli eetris vahemikus 1990-1995. Hiljem on ta kaasa teinud ka kahes Mr. Beani filmis, mis ilmusid aastatel 1997 ja 2007.

Kuigi Mr. Beani animafilm võib jääda Atkinsoni jaoks viimaseks korraks tema tuntuimat tegelast kehastada, siis ta ei välista, et tulevikus võib “Blackadder” teleekraanile naasta. Küll aga leiab Atkinson, et “Blackadderi” loomingulise energia taasleidmine 30 aastat hiljem võib osutuda üsna keeruliseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.