Filmid

Saksamaal toimub homme “Apteeker Melchiori” kolmanda osa maailma esilinastus

Apteeker Melchiori rollis on Märten MetsaviirFoto: Robert Lang

Homme, 11. novembril 2022 esilinastub Saksamaal Cottbusi filmifestivalil “Apteeker Melchiori” triloogia lõppvaatus. Tegemist on kolmanda mängufilmi maailma esilinastusega, Eesti kinodesse jõuab film 14. aprillil 2023.

Cottbusi filmifestivali programmidirektor Bernd Buder tõi välja põhjused, miks “Apteeker Melchiori filmid festivaliprogrammi jõudsid: “Elmo Nüganeni „Apteeker Melchior“ on erakordne krimitriloogia: kõrge tootmise tasemega, ülimalt autentne, põnev ja väga kaasaegne.”

“Eestis toodetakse kõrgetasemelisi originaalfilme – seda kinnitab Eesti filmide suur kohalolek tänavusel Cottbusi filmifestivalil. Eriti hea meel on selle üle, et “Apteeker Melchiori” saagal on õnnestunud ületada lõhe autorikino ja kommertsfilmi vahel – see on publikukino oma parimal kujul. Oleme väga uhked, et saame näidata triloogiat Cottbusis ja ootame põnevusega nädalavahetust, mil filmid linastuvad,” sõnas ta pressiteates.

Saksamaal filmifestivalil kohapeal viibiv “Apteeker Melchiori” triloogia režissöör Elmo Nüganen lausus, et lisaks sellele, et Cottbusi publik on maailmas esimene, kes kolmandat filmi näeb, on see ka esimene kord, kus kolme filmi näidatakse järjest ühel õhtul.

Oktoobris toimusid esilinastused Jaapanis, Indoneesias ja USA-s, kus toimunud õudusfilmide festivalil Screamfest võitsid nii operaator Mihkel Soe kui ka montaažirežissöör Marion Koppel auhinna töö eest esimeses filmis “Apteeker Melchior“.

Film Festival Cottbus on üks juhtivaid rahvusvahelisi filmifestivale, mille programm keskendub Ida-Euroopa filmidele. Tänavusel festivalil linastub kokku 219 filmi 28 riigist, nende hulgas ka kuus Eesti filmi.

“Apteeker Melchiori“ filmid linastuvad Cottbusil programmis “Hits“, mis on pühendatud eri riikide menufilmidele. Indrek Hargla romaanidel põhinev “Apteeker Melchiori” saaga on olnud tänavu Eestis hitt, mis on toonud kinodesse üle 200 000 inimese.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.