Filmid

Sel nädalal jõuab kinodesse uus Eesti film “Rain”

Filmis teevad kaasa näitlejad Eestist, Lätist ja Poolast.Foto: kaader filmist

18. septembrist jõuab kinodesse Janno Jürgensi esimene täispikk mängufilm “Rain”, mille esilinastus pidi olema märtsis, kuid viiruseleviku tõttu lükkus edasi.

“Ootamine on olnud pikk ja ootusärevus on järjest kasvanud. Kui oled mitu aastat filmi arendanud, filminud ja monteerinud, siis on esilinastus väga eriline moment. Kahjuks pidime “Raini” kauem ootama, aga seda enam on hea meel lõpuks sealmaal olla,” sõnas režissöör Janno Jürgens.

“Rain” on lugu vennaarmastusest, eneseotsingutest, hoolimisest ja vihkamisest, armumistest ja armastuse purunemisest, mis kõik kokku jutustab sellest, mida tähendab inimeseks olemine.

Jürgensi sõnul on hirm ja suutmatus ennast väljendada, välja näidata enda tundeid ja õrnemat poolt ning sellest tulenevad probleemid üks “Raini” suuri allhoovuseid. “Iga põlvkonna erinevus, sarnasus ja muutumine on minu jaoks väga põnev. Inimsuhted ja rääkimata asjad pakuvad mulle huvi,” lisas Jürgens.

Filmis mängivad Indrek Ojari, Marcus Borkmann, Rein Oja, Laine Mägi, Ivo Uukkivi, Meelis Rämmeld, Magdalena Poplawska (Poola) jt.

Filmi stsenaristid on Anti Naulainen ja Janno Jürgens, operaator on Erik Põllumaa, monteerija Przemyslaw Chruscielewski (Poola), kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Liis Plato, heliloojad Misha Panfilov ja Reinis Sējāns (Läti). Filmi produtsent on Kristjan Pütsep ja selle on tootnud Alasti Kino.

Film linastub kinodes üle Eesti 18. septembrist ning mitmetel seanssidel on külas ka filmitegijad. 

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.