Filmid

Soovitame: 3 netipõhist Eesti filmilaenutust kodus igavuse peletamiseks

Foto: unsplash.com

Kinod on uksed sulgenud, paljud töötajad on kodukontoris, lapsed distantsõppel. See kõik paneb inimesi otsima erinevaid koduseid meelelahutusviise. Küllap saavad vaatajaid juurde nii traditisoonilised telekanalid, Netflix ja teleoperaatorite laenutusteenused. 

Eriolukord on juba esimesest päevast mõjutanud ka netipõhiseid filmilaenutusteenuseid. “Täna hommikul (eriolukorra väljakuulutamisele järgneval päeval, toim.) on näha juba tuntav vaadatavuse tõus lastele ja noortele mõeldud filmide osas,” selgitab Urmas Kibur Netikino.ee-st.

Kvaliteetfilmidele keskenduv Videolink.ee on nädala filmiks valinud tragikoomilise Rootsi filmi “Force Majeure”, milles ootamatu laviin tabab suusabaasi.

Kokku on Eestis kolm filmilaenutusteenust, mis on kõik veidi erinevad. Kaks neist on tegutsenud vaevalt neli kuud ja üks on veebist filmide laenutamise võimalust pakkunud juba aastaid. Vaatame üle, mida pakutakse

Eestimaised netipõhised videolaenutused:

Netikino.ee

Mida pakutakse? Eesti filmiklassika ning uuemad Eesti filmid. 
Palju maksab? 1,90-5,90 eurot.

Detsembris avatud netikino.ee on koostöös Eesti Filmi Instituudiga muutnud kättesaadavaks mitmed Tallinnfilmi klassikud nagu “Viimne Reliikvia”, “Viini postmark”, “Nukitsamees” ja palju muud.

Lisaks leiab siit pea kõik viimased Eesti omatoodangud ning lähiajal peaks lisanduma mitmed EV100 projekti raames toodetud filmid ning kassahitid.

Netikino.ee hinnad sõltuvad filmi pikkusest, valmimise aastast, populaarsusest ja paljust muust ning jäävad 1,90-5,90 euro vahemikku. Hetkel on netikino.ee nö vaadatuimad kassahitid olnud “Ott Tänak – The Movie” ning “Vanamehe film”.

Videolink.ee

Mida pakutakse? Euroopa filmid ning erinevate festivalide tähelepanuväärseimad teosed.
Palju maksab? 3 eurot.

Samuti detsembris virtuaalsed uksed avanud videolink.ee on väikelevitajate platvorm, kust näeb erinevatel filmifestivalidel auhinnatud filme ning laia kõlapinda tekitanud Euroopa väärtfilme, vähemal määral ka kaugemate riikide toodangut.

Vifi.ee

Mida pakutakse? Nii Eesti- kui välismaiseid teoseid.
Palju maksab? 1,20-2,20 eurot.

Sellest videolaenutusest leiab nii “1944”, “Klassikokkutuleku” kui ka “Movie 43” ning “Wolf of Wall Streeti”. Valikut on täitsa seinast seina.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses