Filmid

Soovitus täna õhtuks: dokumentaalfilm ahistamises süüdimõistetud Harvey Weinsteinist kell 22:15 ETVs

Foto: Eduardo Munoz Alvarez/ AFP/ Scanpix

Täna õhtul, 10. septembril, jõuab ETV ekraanile dokumentaalfilm skandaalsest filmiprodutsendist Harvey Weinsteinist. Mees sai ülemaailmse tähelepanu osaliseks, kui välja tulid tema seksuaalväärtööd, mis ulatusid aastakümnete taha.

Kuritegude ilmsiks tulekuga varises kokku terve Weinsteini glamuurne elu, sest selle aasta maikuus mõisteti Weinstein süüdi vägistamises ja seksuaalses väärkohtlemises. Ta mõisteti süüdi, kuid ta vabastati miljoni dollari suuruse kautsjoni eest.

Esialgu võib tunduda, et Weinsteini ümber lahvatanud skandaal on naiste ülespuhutud loba. Kuid ohvrite, ajakirjanike ja kolleegide antud intervjuud muudavad meediast kuuldud uudised tõeliseks ja hingekriipivaks. Nii mõnigi töökaaslane tunnistab, et oli Weinsteini tegudest teadlik, kuid ei julenud sellest hoolimata midagi ette võtta. Weinsteini trumbiks oli võim, millega ta inimesi allutas.

Seega ei ole “Weinstein: The Inside story” vaatamine oluline ainult teadmaks, mis kollases ajakirjanduses toimub, vaid arusaamaks, et võimu ära kasutamine ei toimu ainult Ameerikas ja sellest tuleb avalikult rääkida.

Teleka ette tasub koha sisse võtta kell 22:15 ja näha saab seda ETVs.

Vaata treilerit:

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.