Filmid

Suri esimestes “Star Warsi” filmides Darth Vaderit kehastanud David Prowse

David Prowse kehastas Darth Vaderit esimeses kolmes "Star Warsi" filmis.Foto: BBC

85-aastaselt suri Briti kulturist ja näitleja David Prowse, kes kandis Darth Vaderi musta kostüümi esimeses kolmes “Star Warsi”filmis, kirjutab BBC.

Prowse töötas filmitööstuses treeneri ja näitlejana enam kui pool sajandit. Enne ise kaamerate ette astumist aitas ta näitlejaid ette valmistada füüsiliselt keerulisteks rollideks. Näiteks treenis Prowse “Supermani” filmides peakangelast kehastanud Christopher Reeve’i.

“Star Warsi” lavastajale George Lucasele jäi Prowse silma 1971. aastal esilinastunud Stanley Kubricku filmis “A Clockwork Orange”, kus Prowse kehastas ihukaitsjat. Lucas pani eelkõige tähele tema pea kahemeetrist pikkust ja kaalus, kas pakkuda talle Vaderi või hoopis Chewbacca rolli.

Lõpuks otsustas Prowse ise Vaderi kasuks, kuna tema arvates jäävad kurjad tegelased inimestele paremini meelde. Kuigi esimeses kolmes “Star Warsis” on Vaderi kostüümis David Prowse, siis tema tugeva inglise aktsendi tõttu Prowesi häält filmides ei kuule. Darth Vaderi kuulsad repliigid luges sisse hoopis James Earl Jones.

Hoolimata rollist “Star Warsist” ja sellega kaasas käinud kuulsusest väitis Prowse ise, et on kõige uhkem Green Cross Code Man rolli üle 1975. aastast. Tegu oli Prowse’i kehastatud tegelasega, kes õpetas lastele liiklusohutuse olulisuse kohta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.