Filmid

Suur nimekiri: kõik 2021. aastal linastuvad uued Eesti filmid

Esimene "Apteeker Melchiori" film peaks kinodesse jõudma aasta lõpus.Foto: Robert Lang

Eesti filmitootjatel on ees tihe aasta. Kokku esilinastub tänavu 17 uut filmi ja dokumentaali, mis käsitlevad väga laia teemadespektrit.

Saame näha nii mõnegi raamatu filmiadaptsiooni, mitmeid rahvusvahelisi koostööprojekte ja põnevaid lugusid nii täiskasvanutele kui lastele. Mõned filmid on PÖFFil juba tiiru ära teinud ja jõuavad nüüd ka kinno.

Kõik sellel aastal esilinastuvad Eesti filmid:

“Konverents” – 21. jaanuar

Kohalikud ametnikud soovivad 2002. aasta Nord-Osti pantvangikriisi tragöödia ajaloohämarusse matta, kuid Nadja koos teiste kannatanutega ei tagane soovist Dubrovka teatris mälestusüritust korraldada. 

Režissöör Ivan Tverdovskiy, tootja Nafta Films.

“See aasta” – 2. veebruar

Režissöör Raimo Jõerand, tootja Filmivabrik.

“Pingeväljade aednik. Mehis Heinsaar” – 4. veebruar 

Dokumentaalfilm kirjanik Mehis Heinsaarest. Peategelane rändab oma siseilma tihnikust lagedate randade avarusse.

Režissöör Joosep Matjus, tootja Wildkino

“Muinasjutt puuhobusest” – 4. veebruar

Dokumentaalfilm mungast, kes saadab Ida-Ukraina relvakonfliktipiirkonda humanitaarabi ning kogub sealt vastutasuks muinasjutte.

Režissöörid Denis Strashnyi, Ulyana Osovska, tootja Silmviburlane.

“Kaka ja kevad” – 19. veebruar

Filmiversioon Andrus Kivirähki lasteraamatust “Kaka ja kevad”. 

Režissöör Rene Vilbre, tootja A Film Eesti.

“Eesti matus” – 19. veebruar

Andrus Kivirähki samanimelisel näidendil põhinev mängufilm “Eesti matus” on ootamatutest olukordadest ja koomilistest karakteritest tulvil komöödia.

Naerutavate ja samas ka mõtlemapanevate sündmuste keerises, lähevad lootusetult segi pulmad ja peied ning põrkub eestlaste rahvuskonservatiivne maailmavaade liberaalsete euroopalike väärtustega.

Režissöör Rene Vilbre, tootjad Taska Film, Filmivabrik, Apollo Film Productions.

“Vee peal” – 5. märts

Olavi Ruitlase samanimelise romaanil põhinev film on terava huumoriga vürtsitatud pilk varateismelise poisi ellu, taustaks kaheksakümnendate alguse Võru kurbnaljakas õhkkond, kus “lapsepõlve lõpu” katsumuste eest pole põgeneda mujale kui Tamula järvele kala püüdma.

Režissöör Peeter Simm, tootja Filmivabrik.

“Sandra saab tööd” – 12. märts 

Füüsikadoktor Sandra Mets (Mari Abel) kaotab ootamatult töö. Uue töökoha leidmine tundub esmapilgul lihtne, kuid kujuneb hoopis erinevateks tragikoomilisteks katsumusteks.

Lõputud tööintervjuud viivad endise teadlase kokku kõikvõimalike olukordade ja uute persoonidega, alates groteskse väikeettevõtja valvsa pilgu all testimisest kuni uljaste start-up juhtidega plankimiseni.

Nii peab peategelane kohanduma uute situatsioonide ja tutvustega, kuid õhku jääb küsimus, kuidas selles kõiges iseendaks jääda.

Režissöör Kaupo Kruusiauk, tootja Kopli Kinokompanii.

“Üht kaotust igavesti kandsin” – 2. aprill 

Dokumentaalfilm Hillest, kellel on oma narkomaanist poja Lauriga lähedane suhe. Ta saadab talle iga kahe nädala tagant raha. Peale riidu, mis neil telefoni teel tekib, Lauri kaob.

Tema viimane teadaolev asukoht on Bogotá, Kolumbia. Meeleheitel Hille palub Lauri õel, Eeval, Kolumbiasse sõita ning üsna pea leiab Eeva end sürreaalsest ja halastamatust Bogotá allmaailmast ning teeb kõik endast oleneva, et leida oma vend.

Režissöör Carlos Eduardo Lesmes Lopéz, tootja Alasti Kino.

“Kratt” – 16. aprill

Kaader filmist “Kratt”. Foto: Tallifornia

Lapsed viiakse maale vanaema juurde kogema sellist lapsepõlve, nagu vanasti. Maal olles meisterdatakse aga kratt ja asjad hakkavad kiiresti kiiva kiskuma.

Režissöör Rasmus Merivoo, tootja Tallifornia Eriotstarbeline Kratt.

“Öölapsed” – 14. mai 

Noortekomöödia “Öölapsed” räägib kolmest õest, kes on jõudnud oma elus murdepunktini.

Äsja gümnaasiumi lõpetanud Liis (Grete Konksi) avastab, et planeeritud tulevik poiss-sõbraga ei olegi nii kindel. Vanem õde Karin (Piret Krumm) on esimene pesast lahkunud pääsuke, kes püüab toime tulla tänapäeva seksistlikus ärikeskkonnas. Õdedest noorim, teismeline Jane (Alice Siil) püüab vastu hakata peoloomast sõbranna survele olla keegi, kes ta tegelikult ei ole.

Ühe saatusliku öö jooksul paljastuvad saladused ja tunded, mida ükski õdedest endale varem tunnistada pole tahtnud. Hommikul kodulävel kohtudes lähevad kõik kolm oma uuele elule vastu natuke

Režissöör Priit Pääsuke, tootja Alexandra Filmtargemana.

“Kupee nr 6”  – 23. september

Noor tudengineiu pageb 1980ndate lõpul armukolmnurgast rongireisile Mongooliasse. Ta satub kupeed jagama vene ehitajaga, kellest saab nii tema piinaja kui ainus pelgupaik keset Nõukogude Liidu avarusi.

Režissöör Juho Kuosmanen, tootja Amrion.

“Kalev” – september

Kaader filmist “Kalev”. Foto: Allfilm

Tõsielust inspireeritud spordidraama Kalevi korvpallimeeskonna teekonnast laguneva Nõukogude Liidu viimaste meistrivõistluste võitjatiitlile 1991. aastal.

Režissöör Ove Musting, tootja Allfilm.

“Lapsmasin” – september

9-aastane tüdruk satub eksikombel maa-alusesse punkrisse, kus arendatakse saladuskatte all tehisintellekti. Mõlemad tahavad põgeneda.

Režissöör Rain Rannu, tootja Tallifornia.

“Tagurpidi torn” – 14. oktoober

“Tagurpidi torn”. Foto: Heiki Leis

Lastepõnevik “Tagurpidi torn” räägib viieliikmelise lastekamba suvest unises Lõuna-Eesti külas, kus ainukest lõbu pakub hängimine ja mängimine mahajäetud tootmiskompleksis.

Sealviibimine keelatakse neile aga ära. Kamba pealik Kristjan ning tema sõbrad Ariel, Loore, Mia-Margot ja Siim otsustavad siiski keelust üle astuda.

Kompleksi valvur Elmar annab sellest teada lastevanematele, kuid need ei jõua oma argitoimetuste kõrvalt lastel silma peal hoida.

Režissöör Jaak Kilmi, tootja Stellar Film.

“Talsinki lapsed” – 28. oktoober

Dokumentaalfilm eestlastest, kes töötavad igapäevaselt Soomes, samal ajal kui nende lapsed ja pered on kodus. See on lugu konfliktist reaalsuse ja inimlike soovide vahel. Lugu igatsusest ja õnne otsimisest.

Režissöör Moonika Siimets, tootja Amrion.

“Apteeker Melchior” – oktoober

“Apteeker Melchior”. Foto: Taska Film

Selles triloogia avafilmis tuleb apteeker Melchioril lahendada äsja linna saabunud kuulsa ordurüütli mõrvalugu.

Peategelane avastab, et ohver jahtis saladuslikku Tallinna vangi, kelle jäljed viivad kohalikku dominiiklaste kloostrisse.

Kui seejärel mõrvatakse kolm kloostriga seotud inimest, hakkab hargnema vapustav müsteerium.

Režissöör Elmo Nüganen, tootja Taska Film, Nafta Films.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.