Filmid

Suur vastasseis filmimaailmas: kas Netflixi filmid peaksid Oscaritele kandideerima?

Netflixi film "Roma" kandideeris 10 Oscarile, millest võitis 3.Foto: kuvatõmmis

Hollywoodis on maad võtmas suur vastasseis: kas Netflixi loodud linateosed peaksid kandideerima filmimaailma kõrgeimatele autasudele või mitte?

Hollywoodi korüfee Steven Spielberg(“Lõuad”, Jurassic Park”) on arvamusel, et Netflixi filmid ei tohiks Oscaritele kandideerida. Alfonso Cuarón, kelle Netflixi jaoks loodud linateos “Roma” kandideeris tänavustel Oscaritel 10 kuldmehele ja võitis neist 3 on mõistagi vastupidisel arvamusel.

Spielberg leiab, et Netflix on teenus, mille ülesehitus ja tööpõhimõtted sarnanevad eelkõige telekanalile. Seega, hoolimata sellest, et Netflix toodab ka filme, ei peaks need linateosed tema arvates Oscaritele kandideerima, kuid võiksid siiski tunnustatud saada näiteks Emmy teleauhindadel.

Cuarón seevastu arvab, et Hollywood peaks muutustega harjuma ja ajaga kaasas käima. Tema arvates pakub Netflix filmitegijatele varasemast mitmekesisemaid võimalusi oma loomingu levitamiseks ning võimaldab enamatel linateostel jõuda laiema publikuni.

Mõistagi on sarnasel arvamusel ka Netflix. Oma põhimõtteid selgitati hiljutises Twitteri postituses.

Nende argumentide valguses võib Spielbergist tõepoolest jääda mulje kui vanakooli filmitegijast, kellele striimimisajastul puhuvad uued tuuled tunduvad liialt karged. Netflix jõuab tõepoolest ka nende inimesteni, kelle jaoks kinod ei ole koheselt kättesaadavad ning aitab ka filmitegijatel oma töid lihtsamini levitada.

Lisaks, Cuaróni “Roma” on ülimalt kvaliteetne film, mis oleks mitmetele auhindadele kandideerinud ka siis, kui see ei oleks Netflixiga seotud. Tundub põhjendamatult elitaarne jätta nii kõrgekvaliteediline film Oscaritelt eemale lihtsalt seepärast, et see tuli välja Netflixis.

Kellel “Roma” veel nägemata, siis see on Eesti Netflixis täiesti olemas, nii et mine viska pilk peale.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.