Filmid

Täna esilinastub Londonis Eesti film keelatud armukolmnurgast Nõukogude sõjaväes

Peaosas astub üles Tom Prior, keda Eesti publik on varem kinolinal näinud mitmetes kassahittides.Foto: kaader filmist

Režissöör Peeter Rebase debüütmängufilm, tõsielusündmustel põhinev romantiline põnevusfilm “Firebird” avab täna õhtul Londoni filmifestivali BFI Flare, mis viiakse sel aastal läbi interneti vahendusel. Eesti kinopubliku ette jõuab film hilissügisel.

“Firebird” põhineb tõsielusündmustel ning selle tegevus leiab aset 70. aastatel Nõukogude Liidu poolt okupeeritud Eestis. “Ma siiralt loodan, et publik vaatab seda kui ajastu-, ideoloogia- ja riigikorraülest armastuslugu ja tegu on filmiga, mis läheb inimestele hinge,“ mainib Rebane.

NSV Liidu õhuväes põimub kolme peategelase vahel ohtlik armukolmnurk. Keerulise iseloomuga ajateenija Sergey, tema sõbratar ja baasiülema sekretär Luisa ning sarmikas hävituslendur Roman kombivad sõpruse ja keelatud armastuse piire. Sergey seisab silmitsi oma minevikuga, ohtu satub Romani karjäär ja Luisa perekond. Kõik kolm riskivad oma vabaduse ning eludega, sest Nõukogude režiim ja KGB uurimisorganid on halastamatud.

“Firebirdi” ootab ees festivaliderohke suvi ja sügis. “Viimase paari nädala jooksul oleme saanud kutseid kümnetele festivalidele nii Euroopas kui ka kaugemal – filmi oodatakse linastuma Põhja-Ameerikast kuni Austraalia ja Lõuna-Aafrikani,” räägib Rebane, kelle kinnitusel käivad läbirääkimised kümnekonna erineva festivaliga.

Peaosades mängivad Tom Prior (“The Theory of Everything”, “Kingsman: The Secret Service”), Oleg Zagorodnii (“The Choice”, “Dzhamayka”) ja Diana Pozharskaya (“The Unknown Soldier”, “Hotel Eleon”). Filmis osalevad olulistes rollides ka mitmed Eesti näitlejad nagu Margus Prangel, Ester Kuntu ja Kaspar Velberg. Võttepaikadena on filmis kasutatud kohti Tallinnas, Pärnus ja Ida-Virumaal.

Toimetas Martin Liivand

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.