Filmid

“Tasujad: Lõppmäng” kukutati maailma suurima kassaeduga filmide edetabeli esikohalt

"Tasujad: Lõppmäng" tõusis ajaluu suurima kassatuluga filmiks 2019. aastal.Foto: Marvel Studios

2019. aastal ilmunud “Tasujad: Lõppmängu” aeg maailma tulusaima filmina on läbi saanud. Edetabeli tippu on taaskord kerkinud 2009. aastal esilinastunud James Cameroni lavastatud “Avatar”.

Uusima “Tasujate” filmi globaalne kassatulu küündib hetkel 2,797 miljardi dollarini. “Lõppmängus” möödunud “Avatar” on uusima info kohaselt sisse toonud aga 2,802 miljardit dollarit.

“Avatari” kassatulu uue tõusu taga on Hiina, kus Cameroni film hiljuti uuesti kinodesse toodi. Koroonapandeemiast hoolimata on “Avatar” suutnud hiinlased kinodesse meelitada ning see on Cameroni ulmekast taaskord teinud ajaloo tulusaima linateose.

“Avatari” uut saavutust tähistasid sotsiaalmeedias nii Marvel kui ka “Tasujate” filmdie režissöörid vennad Russod, kes postitasid Twitterisse “Lõppmängu” temaatikaga eriti hästi kokku sobiva foto.

Kui “Lõppmäng” tähendas tasujate jaoks ühe suure peatüki lõppu, siis uusi “Avatari” filme on hetkel töös mitu tükki. “Avatar 2” peaks kinodesse jõudma 2022. aasta 16. detsembril, “Avatar 3” peaksime nägema 2024. aasta 20. detsembril ja “Avatar 4” peaks esilinastuma 2026. aasta 18. detsembril.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.