Filmid

Tehisintellekti kirjutatud “Supermani” film on tõenäoliselt aegade parim komöödia

See on parim film, mida me eales ei näe.Foto: kuvatõmmis

Keaton Patti on mees, kes näitas tehisintellektile 1000 tunni jagu “Batmani” filme ja üllitas nii aegade ühe kõige naljakama komöödia. Nüüd lõbustas ta masinõppeprogrammi “Supermani” filmidega ja tulemus on sama hea – parim komöödia, mida me eales ei näe.

Tehisintellekti loodud “Superman” on juba paberil ajatu šedööver, mille vastu ei saa teised filmid, koomiksid ega joonissarjad. Esimese vaatuse alguses saame teada, et meie kangelasele meeldib tähestik ja ta peatas just siiralt võimatuna näiva kuriteo – süütaja, kes plaanis maha põletada jõe.

Karistuseks katse eest süütada veekogu annab Superman kurjamile sellise obaduse, et ta lõpetab Päikese kõhus. Tänulik kodanik ajab meie kangelase segi linnuga ja pakub talle seemneid, kuid nüüd ei ole aeg loorberitel puhkamiseks, sest Supermani vihavaenlane Lex Luthor väljub… kullakangi meenutavast autost? Vist?

Teine vaatus on veel pingelisem kui esimene. Lex Luthor teab, et Supermani suur nõrkus on krüptoniit, mistõttu on tema riided valmistatud just sellest materjalist. See ilmselge tõsiasi ei jää kahe silma vahele ka Supermanil, kes “hakkab surema”. Kuid viimasel hetkel meenub talle, et ta on ju Terasmees! Siit edasi on juba lihtne – ta lihtsalt veenab Luthori läheduses asuvat maja, et ehk oleks mõistlik, ma ei tea, kokku kukkuda?

Kuid see hoone oli ju aktsiaturu kodu! Samal ajal kui Lexil on käed-jalad tegemist täis aktsiate kokku kogumisega, hüppab Superman telefoniputkasse ja muutub Ajakirjandusmeheks. Lex Luthor ei saa midagi aru, linnuseemnemees eelmisest vaatusest naaseb ja paneb seemned mulda, kust võrsuvad linnud. THE END.

See meistriteos näitab, et tehisintellekt on inimvõimekuse piirid kaugele seljataha jätnud. Kes suudaks isegi kõige hullumeelsemates unenägudes ette näha selle filmi ootamatuid pöördeid? Need vanameelsed Hollywoodi produtsendid ei tee kunagi valmis midagi nii revolutsiooniliselt ägedat!

Muide, tehisintellektil on lastud kokku panna ka motivatsioonipostreid. See läks enam-vähem nii, nagu arvata võib.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.