Filmid

“Teneti” esilinastus lükati määramata ajaks edasi

"Tenet" tuleb kinno augusti lõpus.Foto: Warner Bros.

Eelmise aasta suvel osaliselt Eestis filmitud Christopher Nolani põneviku “Tenet” esilinastus lükati taas edasi, kirjutab Variety. Uut ilmumiskuupäeva filmile ei määratud.

“Tenet” pidi algselt esilinastuma 17. juulil, kuid koroonajuhtumite hüppelise kasvu tõttu USA-s lükati esilinastus 31. juulile. Sealt liigutati filmi ilmumiskuupäev uuesti edasi 12. augustile. Nüüd lükati “Teneti” esilinastus kolmandat korda edasi ja hetkel ei ole veel teada, millal film kinodesse jõuab.

Filmistuudio Warner Bros juhatuse esimehe Toby Emmerichi sõnul soovitakse palavalt oodatud “Tenetile” tagada võimalikult suur edu. Filmi tootmine läks maksma üle 200 miljoni dollari, millele lisanduvad turunduskulud. Warner Bros loodab koroonapiirangute leevendamisele, et võimalikult suur hulk inimesi saaks “Tenetit” ohutult kinodesse vaatama minna.

Kuigi USA kinoturg on jätkuvalt maailma suurim, siis koroonast tulenevalt ei suhtu Warner Bros “Tenetiss” kui tavapärasesse filmi. Ühendriikides ei näita koroonapuhang vaibumise märke, mistõttu ei ole välistatud, et “Tenet” jõuab enne USA-d kinodesse teistes regioonides, näiteks Euroopas.

“Teneti” esilinastuskuupäeva edasilükkamisel võivad olla filmitööstusele ulatuslikud tagajärjed. Maikuus väitis üks Warner Brosi juhtfiguure, et kui “Teneti” ilmumine edasi lükatakse, siis ei jõua aasta lõpuni kinodesse ühtegi uut Hollywoodi filmi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.