Filmid

TOP 10: neid autosid on filmides ja teleseriaalides kasutatud kõige rohkem

Filmis "Kadunud 60 sekundiga" kihutas Nicholas Cage 1967. aasta Ford Mustangiga.Foto: kaader filmist

Kas filme ja sarju vaadates tekib vahel tunne, ikka ja jälle hakkavad silma samad automargid. Kui nii, siis põhjusega, sest osasid sõidukeid kasutatakse teles ja filmides tunduvalt rohkem kui teisi.

Võtsime appi filmides ja sarjades nähtud autode kohta infot koondava andmebaasi IMCDb ja tegime selgeks, millised automargid on aastate jooksul kõige enam kinolinale ja teleekraanile jõudnud.

Filmis “Kiired ajad Ridgemonti keskkoolis” nähtav Honda Accord. Foto: kaader filmist

10. Honda Accord

Tänase seisuga on Honda Accord jõudnud 5592 erinevasse filmi ja teleseriaali. Accord oli kohal näiteks 1982. aastal ilmunud filmi “Kiired ajad Ridgemonti keskkoolis”, kuid sattus kaamera ette ka ilmakuulsas märulis “Beverly Hillsi võmm”.

Seriaalide maailmas on Accordi nähtud üsna mitmes krimisajra “Law & Order” episoodides ja veel mitmetes vähemtuntumates sarjades.

S-klassi mersu “Kiiretes ja vihastes”. Foto: kaader filmist

9. Mercedes-Benz S-Klass

S-Klassi mersu on ekraanile jõudnud 5990 filmis ja seriaalis. Sellel masinal on olnud oluline roll ka ühes ajaloo suurimas autofilmide seerias “Kiired ja vihased”.

Näiteks filmis “Kiired ja vihased: Tokyo drift” lõpetas tuntud tegelane Han õnnetult oma elupäevad just selles autos. Tegelikult ta muidugi surma ei saanud, sest “Kiired ja vihased 9-s” on ta elus ja terve.

Bruce Willise juhitav valge Honda Civic SL filmis “Pulp Fiction”. Foto: kaader filmist

8. Honda Civic

Ilmakuulus Honda Civic on ennast näole andnud 6318 sarjas ja filmis ning nende seast leiab ka väga tuntud nimesid.

Erinevad Civicud on ekraanile jõudnud näiteks “Pulp Fictionis”, Politseiakadeemias”, kõige esimeses “Kiirete ja vihaste” filmis ning isegi “Indiana Jonesis”.

Korralikult tuunitud Ford “Mad Maxis”. Foto: kaader filmist

7. Ford F-seeria

Erinevad F-seeria Fordid on aastakümnete jooksul kaasa teinud 6524 filmis ja teleseriaalis. Mitte just eriti üllatuslikult kohtame Fordi eelkõige USA sarjades-filmides.

F-seeria Fordid olid sagedased külalised näiteks ilmakuulsas draamaseriaalis “Dallas”. Kinolinale on need sõidumasinad jõudnud näiteks “Tasujates”, autofilmis “Kadunud 60 sekundiga”, Mad Maxis” ning arvutimängu põhjal valminud “Assassin’s Creedi” ekraniseeringus.

1997. aasta Ford Econoline filmis “Scary Movie 4”. Foto: kaader filmist

6. Ford Econoline

7051 filmis ja sarjas nähtud Ford Econoline sobib hästi krimkadesse ja õudukatesse: tegu on kaubikuga, kuhu sobivad edukalt luusima nii politseinikud kui ka kurjategijad.

Pole seega ime, et Econoline’idest on pungil mitmed “Law & Orderi” episoodid. Econoline’i kasutati ka 2011. aasta õudukas “Scream 4” ja alles sel aastal ilmunud Hannibal Lecteri mõrvasid uurinud detektiivist rääkivas seriaalis “Clarice”.

1967. aasta Chevrolet Impala sarjas “Supernatural”. Foto: kaader seriaalist

5. Chevrolet Impala

7080 filmis ja seriaalis ekraanile jõudnud Impala on sage külaline nii vanemas kui ka uuemas filmi- ja teletoodangus.

Impalat nägime näiteks vanemates “Mad Maxides”, “Saturday Night Feveris” ja “Santa Barbaras”. 21. sajandil on Impala ekraanile jõudnud näiteks sarjas “Supernatural” ja “Veronika Mars”, animeeritud Impalasid oleme näinud sarjas “Rick and Morty” ja filmis “Boss Baby”.

Bondi-filmis “Goldfinger” kasutatud Mustang. Foto: IMCDb

4. Ford Mustang

Mustang on pika puuga üks filmi- ja teletegijate lemmikautosid. Kokku on Mustangid jõudnud 7489 erinevasse filmi ja seriaali, mille hulka mahub mõistagi väga tuntud nimesid.

Bondi-filmis “Goldfinger” nägime Mustangi kabrioletti, märulis “Bullitt” tegi Ford Mustang kaasa ühes Hollywoodi ajaloo tuntuimas tagaajamis-stseenis ning filmis “Kadunud 60 sekundiga” kihutasid Mustangi roolis Nicholas Cage ja Angelina Jolie.

2009. aasta Toyota Corolla XRS filmis “Superfast!”. Foto: kaader filmist

3. Toyota Corolla

Corolla meelelahutuskarjäär hõlmab 7532 erinevat filmi ja seriaali. Kuna tegu on odava ja lihtsast kättesaadava masinaga, siis kasutatakse Corollasid laialdaselt võtteplatsidel igas maailma nurgas. Palju Corollasid on jõudnud näiteks Aasia, India ja Euroopa filmidesse-seriaalidesse.

Toyota Corolla sṍidavad ribadeks näiteks Amazoni seriaali “The Boys” peategelased. Corollaga kihutab ka Matt Damon filmis “The Bourne Legacy”

1992. aasta Volkswagen Golf III filmis “Ronin”. Foto: kaader filmist

2. Volkswagen Golf

Kuigi Volkswagen Golfi on nähtud 7631 filmis ja sarjas, siis tänapäeval see Hollywoodi filmides enam eriti populaarne ei ole. Sarnaselt Corollaga kasutatakse Golfi odava autona Aasias ja Indias, kuid mõistagi on Volkswagen sage külaline Saksa filmis ja teles.

Lugematul hulgal Golfe on pilbasteks kihutatud näiteks legendaarses Saksa seriaalis “Kutsuge Kobra 11”.

1998. aasta Ford Crown Victoria filmis “Legion”. Foto: kaader filmist

1. Ford Crown Victoria

Crown Victoria on ekraanile jõudnud 10 065 filmis ja seriaalis, mis teeb sellest pika edumaaga populaarseima sõidumasina filmi- ja teletegijate seas. Vanemates Hollywoodi filmides olid Crown Vicid sageli politseiautod, kuid seda masinat on nähtud ka paljudes muudes rollides.

Crown Victoria üks legendaarsemaid etteasteid on film “The Blues Brothers”, kuid seda on veel nähtud enamikes superkangelasfilmides, Liam Neesoni märulis “Taken”, “Die Hardis”, “A Quiet Place’is”, “Politseiakadeemias” ning paljudes-paljudes teistes filmides ja seriaalides.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.