Filmid

“Troonide mängu” loojate “Tähtede sõja” filmitriloogia ilmavalgust ei näe

David Benioff ja D. B. Weiss filmifänne kaugesse galaktikasse ei vii.Foto: Screenrant

“Troonide mängu” seriaali loonud produtsendid David Benioff ja D. B. Weiss taganesid Disney’ga sõlmitud lepingust tuua kinoekraanile kolm uut “Tähtede sõja” filmi.

Kuigi üks “Tähtede sõja” saaga jõuab lõpule detsembris ilmuva linateosega “Skywalkeri tõus”, siis see ei tähenda, et Disney oleks valmis miljardeid teenivale kosmose-eeposele selga keerama. Mõne aja eest sõlmiti leping “Troonide mängu” loojatega, mille kohaselt pidid Benioff ja Weiss kirjutama uue “Tähtede sõja” triloogia stsenaariumid ja saama ka filmide produtsentideks.

Kuid “Troonide mäng” on Benioffi ja Weissi nimed tõstnud tele- ja filmimaailmas kõrgesse hinda. Sellest annab aimu asjaolu, et hiljuti sõlmisid mehed Netflixiga koostöölepingu, mille väärtuseks on hinnanguliselt 200 miljonit dollarit. Selle kokkuleppe kohaselt hakkavad Benioff ja Weiss tootma Netflixile eksklusiivset sisu.

“Tähtede sõda: Skywalkeri tõus” jõuab kinodesse 20. detsembril.Foto: kuvatõmmis

Tundub, et see leping saigi “Tähtede sõjale” saatuslikuks. Väidetavalt soovisid Benioff ja Weiss keskenduda Netflixile ning “Disney” jaoks ei jäänud meestel lihtsalt aega. See on üsna märgiline otsus, kuna põhjatu rahakotiga Miki Hiir pakkus produtsentidele tõenäoliselt samuti väga kopsakat rahasummat.

Benioffi ja Weissi “Tähtede sõja” filmid pidid kinodesse jõudma 2022., 2024. ja 2026. aastal, kuid maailma kuulsaima kosmoseseikluse tulevik on jätkuvalt kindlates kätes. Jätkuvalt töötab uue triloogia kallal režissöör Rian Johnson, kes lavastas 2017. aastal ilmunud filmi “Tähtede sõda: Viimased jedid”.

Äsja saime ka teada, et osaliselt juba valmis vändatud järgmine “Troonide mängu” seriaal peaosas Naomi Wattsiga vaatajateni ei jõua, kuid see-eest näidati rohelist tuld ühele teisele “Troonide mängu” sarjale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.