Filmid

Üleskutse: uue Eesti filmi võtetele otsitakse nõukaaegseid autosid

Tooge oma sapakad peidust välja.Foto: fireflite59/Shutterstock

2021 aastal läheb võttesse auhinnatud linateose “November” režissööri Rainer Sarneti uus kodumaine täispikk mängufilm “Nähtamatu võitlus”. Filmis on keskses rollis peategelase auto, vanakooli sapakas, mida juba nüüd võtete jaoks otsitakse. 

Seoses võtete ettevalmistustega otsitakse tulevase filmi tarbeks filmi peategelasele neljarattalist kaaslast, autentset Zaporožetsit. “Kui kellelgi seisab garaažis ZAZ 966 või ZAZ 968/968A, mis on heas sõidukorras ja millel on originaalsisu või korralikult taastatud sisu, siis anna filmitegijatele kindlasti endast märku,” ütleb filmi proutsent Katrin Kissa.

“Hetkel on eelistatud punased 966 ja 968 varasemad versioonid nö. kõrvadega seebikarbid, kuid kindlasti võib pakkuda ka kõiki teisi heas korras sapakaid.” 

Lisaks on hilisemate võtete tarvis kindlasti vaja ka teisi sõidukorras nõukogude-aegseid autosid, mida saaks vajadusel filmivõtetel kasutada.

Katrin Kissa sõnul on “Nähtamatu võitlus” lugu, mis leiab aset 1970ndate aastate Nõukogude Liidus. “Filmi märksõnadeks on kung-fu, huumor ja kloostrielu.” 

Tegu on kung-fu komöödiaga, mida stsenarist-režissöör Rainer Sarnet ise kirjeldab kui oodi lihtsale inimesele. Filmi tegevus toimub 1973. aastal õigeusu kloostris, selle keskseks teemaks on taevase ja maise kooseksisteerimine. Loo peategelane on automehhaanik, huligaan, kelles tärkab ootamatu soov saada mungaks. 

Kui “Novembris” ühendas Sarnet kristliku mütoloogia paganlikuga, siis uues filmis astub Sarnet sammu edasi, pannes omavahel kokku kloostri ja kung-fu, huumori ja pühalikkuse, müstitsismi ja popkultuuri, Black Sabbathi ja mungalaulu.

Oma autost anna teada aadressil filmiauto@gmail.com.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.