Filmid

Ülevaade: kus kohast saad Eestis kohe praegu vaadata Oscareid püüdvaid filme?

Mitmed Oscarite võidujooksu suurimad filmid saad kasvõi kohe praegu kodus ära vaadata.Fotod: Netflix/Amazon

Mõne aja eest kuulutati välja tänavused Oscarite nominendid. Hea uudis on, et paljude nende linateoste nägemiseks ei pea ootama, mil kinod uuesti uksed avavad. Enam kui 20 Oscarile nomineeritud filmi saad oma kodudiivanil ära vaadata, kasvõi kohe.

Siin anname ülevaate, milliseid Oscarile nomineeritud filme saad kohe vaatama hakata ja suuname sind linkidega õigele teele.

Oscari-filmid sinu kodus

Esiteks kõige olulisem: Eestiga tihedalt seotud “Tenetit”, mis on Oscarile nomineeritud parima kunstnikutöö ja parimate eriefektide kategooriates, näed näiteks Elisa ja Telia videolaenutustes ja ka Go3-s.

Parima filmi kategoorias esindatud linateostest on Eestis võimalik vaadata kolme filmi. Üks neist on tervelt kümmet Oscarit püüdma minev “Mank”, mille leiad Netflixist. Poliitiline põnevik “The Trial of the Chicago 7” asub samuti Netflixi ning “Sound of Metal”, mis räägib kõrvakuulmist kaotavast trummarist, on vaadatav Amazon Prime Videos.

Parima naiskõrvalosatäitja ja parima kohandatud stsenaariumi Oscaritele kandideerib ka “Borat: The Subsequent Moviefilm”, mille leiad Amazon Prime Videost. Parima muusika kategoorias esindatud filmi “Da 5 Bloods” saad vaadata Netflixist, sealt leiad ka parima laulu Oscarile nomineeritud linateose “Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga”.

“Musta pantri” Chadwick Bosemani viimaseks filmirolliks jäänud “Ma Rainey’s Black Bottom” on vaadatav Netflixis. Boseman kandideerib postuumselt parima meespeaosatäitja Oscarile, lisaks püüab see film veel parima naispeaosatäitja, kostüümidisaini, grimmi ja kunstnikutöö kuldmehikesi.

Parima naiskõrvalosatäitja ja grimmi Oscaritele nomineeritud filmi “Hillbilly Elegy” näed samuti Netflixist. Parima helidisaini Oscarit püüdvat sõjadraamat “Greyhound” peaosas Tom Hanksiga näed Apple TV+ vahendusel.

Amazon Prime Videost leiad “One Night in Miami”, mis läheb püüdma parima meeskõrvalosa, kohandatud stsenaariumi ja muusikapala Oscareid. Parima naispeaosatäitja Oscarit jahtiv “Pieces of A Woman” asub Netflixis, sealt leiad ka parima loo Oscarile nomineeritud filmi “The Life Ahead”, eriefektide Oscarit püüdva “The Midnight Sky” ja filmi “The White Tiger”, mis jahib Oscarit parima kohandatud stsenaariumi kategoorias.

Parima animeeritud linateose Oscari pretendentidest näed Netflixis filmi “Over the Moon” ja Apple TV+ striimimisteenusest leiad filmi “Wolfwalkers”. Parima dokumentaalfilmi Oscari nominentidest on Amazon Prime Videos esindatud “Time”, Netflixi vahendusel näed filme “Crip Camp” ja “My Octopus Teacher”. Parima lühianimatsiooni kategoorias esindatud “If Anything Happens I Love You” on samuti olemas Netflixis.

Osasid Oscarile nomineeritud filme saad vaadata tasuta YouTube’ist. Näiteks on YouTube’i vahendusel kätte saadav parima lühidokumentaali Oscarit püüdma minev “Colette”.

Samas kategoorias on nomineeritud ka lühidokumentaal “A Concerto Is a Conversation”, mida näed samuti YouTube’ist.

Lühidokkide kategooria filmidest on YouTube’is veel olemas Hong Kongi protestidest rääkiv “Do Not Split”, mille vaatamieks peab olema täisealine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.