Filmid

Uued nõuded: parima filmi Oscarile kandideerivad filmid peavad hakkama kaasama rohkem erinevaid vähemusgruppe

Oscarid soovitakse muuta mitmekesisemaks.Foto: Oscars.org

Oscarite jagamise eest vastutav USA Filmiakadeemia muutis parima filmi Oscarile kvalifitseerumise kriteeriumeid, eesmärgiga kaasata suuremal määral vähemusgruppide esindajaid filmide tootmisesse.

Filmid, mis soovivad kandideerida parima filmi Oscarile, peavad alates 2024. aastast kaasama nii kaamera ees kui ka taga vähemusgruppide esindajaid. Silmas peetakse näiteks naisi, erinevad seksuaalvähemusi ja rasse ning puuetega inimesi. Lisaks erinevate väheuste kaasamisele peavad filmid peegeldama ka maailma mitmekesisust.

Parima filmi Oscari nominatsiooni poole püüdlevaid filme hakatakse hindama neljas kategoorias:  vähemuste kaasatus filmis ja linateose teema, publiku kaasamine, loominguline juhtimine ja meeskond ning tööstuse võimalused ja ligipääsetavus. Iga kategooriaga käib kaasas erinevaid punkte, mis dikteerivad, kuidas peaks vähemusi kaasama.

Täidetud peab olema vähemalt üks kolmest nõudest. Esiteks, vähemalt üks peaosatäitja peab olema mõnest etnilisest grupist või vähemusrassist. Teiseks, vähemalt 30% taustanäitlejatest ja kõrvalosalistest peavad kuuluma mõnda vähemusgruppi. Ja kolmandaks, linateose keskmes on mõnu vähemusgrupp.

Uued nõuded jõustuvad 2024. aastal ja ei kehti kõigile Oscarite kategooriatele, vaid ainult parima filmi kategooria nominentidele.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.