Filmid

Uuel aastal ilmuv Eesti film “Free Money” põimib endasse NFT-sid

Filmi režissöör ja stsenarist on Rain RannuFoto: Scanpix/Postimees/Mihkel Maripuu

Ettevõtja ja filmitegija Rain Rannu Talliforniast töötab uue filmi “Free Money” kallal, mis saab olema üks esimesi filme, kuhu on sisse põimitud ka NFT-d.

Film jutustab kolm omavahel põgusalt seotud lugu rahast, krüptovaluutast ja viimase aja investeerimiskultuurist, kus investeerimisest on saanud omamoodi meelelahutus, millega võib tegeleda igaüks, kirjutab Variety.

Linateoses avatakse peategelaste ehk krüptoinvestori (Ungari näitleja Miklós Bányai), programmeerija (Märt Pius) ja konservatiivse pankuri (Ivo Uukkivi) suhet rahaga.

Kuidas NFT-d filmiga seotud on, pole veel väga täpselt avatud. Küll aga ütles Rannu Film New Europe’ile, et näiteks on filmis QR-koodid, mida skännides ilmuvad telefoniekraanile NFT formaadis kunstitööd.

Rannu ütles FNE-le ka, et projekti maksumusest ta parema meelega ei räägiks. “Ütleme lihtsalt, et see jääb 10 kuni 50 bitcoin’i vahele,” märkis ta.

Film on eesti ja inglise keeles ning see on üles võetud nii USA-s kui ka Eestis. USA võtteperiood kestis 13.–24. juunini ning Eestis toimuvad võtted 29. juunist 10. augustini. Mõned stseenid võeti üles ka juuli alguses toimunud investeerimisfestivalil.

“Free Money” linastub 2023. aasta esimeses pooles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.