Filmid

Vaata filmi: Edgar Savisaar pihib uues dokumentaalis, kuidas ta kolm korda surma võitis

Uues filmis vaadatakse tagasi Savisaare terviseprobleemidele ja kohtuprotsessile.Foto: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix

YouTube’ist on nüüd võimalik vaadata uut Toomas Lepa dokumentaalfilmi “Ülestõusmine”, mis räägib Edgar Savisaare võitlusest raske haigusega ja tema tagasitulekust ellu ja poliitikasse.

Filmi kirjelduses väidetakse, et see on loodud ajaloolis-haridusliku eesmärgiga, näitamaks üksikisiku saatusehetkede kaudu hargnevat põhjuslikku seost mineviku ja tuleviku vahel, mille üks osapool on riik.

Mihhail Kõlvart ütleb filmis Savisaare katsumuste kohta: “Tõesti, väga paljudele ja ma arvan, et see oli niimoodi mõeldud, oli see “ülestõusmine” poliitiline sõnum. Aga tegelikult minu jaoks see oli ühe väga konkreetse inimese ülestõus peale isiklikku tragöödiat, mida ta pidi üle elama”.

“Ülestõusmine” võtab luubi alla 2015. aastal lavalaudadele jõudnud NO99 etenduse “Savisaar”, teda tabanud tervisemuresid ning Savisaare ja temaga seotud isikute vastu algatatud kriminaalasja. Filmis pihib Edgar Savisaar avameelselt, kuidas ta seda kõike üle elas. Ja kuidas ta kolm korda surma võitis.

Filmis iseloomustavad Edgar Savisaart ning ajaloolisi minevikusündmusi Jaan Tammsalu, Mihhail Kõlvart, Steven-Hristo-Evestus, Siret Kotka, Peep Põdder, Paavo Pettai, Margus Kiis, Heimar Lenk, Toivo Leis, Oliver Nääs, Vladimir Pool ja Valeri Lõõnik.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.