Filmid

Vaata, millised kohad on Eestis ja mujal maailmas kõige populaarsemad filmide võttepaigad

Kus meie naabruskonnas kõige enam filmitakse?Foto: Netcredit

Veebikeskkond Netcredit on välja selgitanud, millistes kohtades on maailma eri riikides kõige enam filme üles võetud. Selgub ka, millised on populaarseimad võttepaigad Eestis ja meie lähiümbruses.

Uuringu aluseks on võetud filmikeskkonna IMDb andmebaas, mille põhjal on välja selgitatud võttepaigad, kus on erinevates riikides üles võetud kõige suuremal hulgal filme.

Selgub, et Eesti asukohtadest on kõige sagedamini kinolinale jõudnud Kadrioru loss. Tõsi, “Tenetisse” see ei jõudnud, kuid mitmetes vanemates filmides ja dokumentaalides mängib Kadrioru loss olulist rolli.

Põhjanaabrite juures on kõige enam filmilindile sattunud Helsingis asuv Senati väljak, mille ääres seisab ka kuulus toomkirik. Lätis on populaarseim võttepaik Rundale loss, Leedus jääb pidevalt kaamerasilma ette Trakai kindlus.

Foto: Netcredit

Rootsi populaarseim võttepaik on Stockholmi vanalinn ehk Gamla Stan. Venemaal on mõistagi kõige enam filmitud Moskva Punasel väljakul. Taanis on kõige menukam võttepaik Kopenhaageni lennujaam, Norras filmitakse usinalt Oslo sadamas.

Netcrediti uuringust selguvad ka, millised on maailma populaarseimad võttepaigad. Ei tule vast üllatusena, et kõige enam on kinolinal nähtud New Yorgis asuvat Central Parki. Euroopa menukaim võttepaik on Londonis asuv Trafalgari väljak. Mõneti üllatuslikult on aga väljaspool Euroopat ja Ameerika mandreid kõige enam filmitud Afganistanis asuvas Kabuli linnas.

Rohkem infot maailma populaarseimate võttepaikade kohta koos detailse kaardiga leiad siit.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.