Filmid

Vaata siit, kes võitsid: Oscaritel tehti tänavu ajalugu

"Nomadlandi" lavastaja Chloe Zhao tegi Oscaritel ajalugu.

Ameerika filmiakadeemia jagas möödunud ööl 93. korda Oscareid. Õhtu suurimaks võitjaks tõusis draama “Nomadland”, mille režissöörist Chloe Zhaost sai teine naine ja esimene mittevalge inimene, kes on võitnud parima lavastaja Oscari.

Lisaks parima lavastaja Oscarile viis “Nomadland” veel koju parima filmi ja parima naispeaosatäitja auhinna, mille pälvis Frances McDormand.

“Nomadland” oli ainus kolme Oscariga pärjatud film, kaks kuldmehikest võitnud linateoseid oli tunduvalt rohkem. Amazon Prime Videos nähtav “Sound of Metal” pälvis parima heli ja parima montaaži Oscari, Netflixi “Mank” sai kuldmehikese parima operaatoritöö ning parima kunstnikutöö eest ning Pixari “Soul” võitis parima animatsiooni ja parima kunstnikutöö auhinnad.

Kahe Oscariga pärjati ka draamafilm “The Father”, mis võitis parima kohandatud stsenaariumi kategoorias ning tõi Anthony Hopkinsile parima meesnäitleja kuldmehikese. “Judas and the Black Messiah” pälvis Oscarid parima laulu ja parima meeskõrvalosatäitja kategooriates.

Kõik tänavused Oscarite võitjad ja nominendid:

Parim meespeaosatäitja

  • Riz Ahmed (“Sound of Metal”)
  • Chadwick Boseman (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
  • Anthony Hopkins (“The Father”)
  • Gary Oldman (“Mank”)
  • Steven Yeun (“Minari”)

Parim naispeaosatäitja

  • Viola Davis (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
  • Andra Day (“The United States vs. Billie Holiday”)
  • Vanessa Kirby (“Pieces of a Woman”)
  • Frances McDormand (“Nomadland”)
  • Carey Mulligan (“Promising Young Woman”)

Parim film

  • “The Father”
  • “Judas and the Black Messiah”
  • “Mank”
  • “Minari”
  • “Nomadland”
  • “Promising Young Woman”
  • “Sound of Metal”
  • “The Trial of the Chicago 7”

Parim laul

  • “Fight for You” (“Judas and the Black Messiah”) 
  • “Hear My Voice” (“The Trial of the Chicago 7”) 
  • “Husavik” (“Eurovision Song Contest”) 
  • “Io Si (Seen)” (“The Life Ahead”) 
  • “Speak Now” (“One Night in Miami”) 

Parim originaalmuusika

  • “Da 5 Bloods,” helilooja Terence Blanchard 
  • “Mank,” heliloojad Trent Reznor, Atticus Ross 
  • “Minari,” helilooja Emile Mosseri 
  • “News of the World,” helilooja James Newton Howard 
  • “Soul,” heliloojad Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste 

Parim montaaž

  • “The Father”
  • “Nomadland”
  • “Promising Young Woman”
  • “Sound of Metal”
  • “The Trial of the Chicago 7”

Parim operaatoritöö

  • “Judas and the Black Messiah”
  • “Mank”
  • “News of the World”
  • “Nomadland”
  • “The Trial of the Chicago 7”

Parim kunstnikutöö

  • “The Father”
  • “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • “Mank”
  • “News of the World”
  • “Tenet”

Parim naiskõrvalosatäitja

  • Maria Bakalova (“Borat Subsequent Moviefilm”)
  • Glenn Close (“Hillbilly Elegy”)
  • Olivia Colman (“The Father”)
  • Amanda Seyfried (“Mank”)
  • Yuh-Jung Youn (“Minari”)

Parimad eriefektid

  • “Love and Monsters”
  • “The Midnight Sky”
  • “Mulan”
  • “The One and Only Ivan”
  • “Tenet”

Parim dokumentaalfilm

  • “Collective”
  • “Crip Camp”
  • “The Mole Agent”
  • “My Octopus Teacher”
  • “Time”

Parim lühidokumentaal

  • “Colette”
  • “A Concerto Is A Conversation”
  • “Do Not Split”
  • “Hunger Ward”
  • “A Love Song for Latasha”

Parim animafilm

  • “Onward”
  • “Over the Moon”
  • “A Shaun the Sheep Movie. Farmageddon”
  • “Soul”
  • “Wolfwalkers”

Parim lühianimatsioon

  • “Burrow”
  • “Genius Loci”
  • “If Anything Happens I Love You”
  • “Opera”
  • “Yes-People”

Parim lühifilm

  • “Feeling Through”
  • “The Letter Room”
  • “The Present”
  • “Two Distant Strangers”
  • “White Eye”

Parim heli

  • “Greyhound”
  • “Mank”
  • “News of the World”
  • “Soul”
  • “Sound of Metal”

Parim lavastaja

  • Thomas Vinterberg (“Järgmine ring”)
  • David Fincher (“Mank”)
  • Lee Isaac Chung (“Minari”)
  • Chloe Zhao (“Nomadland”)
  • Emerald Fennell (“Promising Young Woman”)

Parim kostüümidisain

  • “Emma”
  • “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • “Mank”
  • “Mulan”
  • “Pinocchio”

Parim grimm

  • “Emma”
  • “Hillybilly Elegy”
  • “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • “Mank”
  • “Pinocchio”

Parim meeskõrvalosatäitja

  • Sasha Baron Cohen (“Trial of the Chicago 7”)
  • Daniel Kaluuya (“Judas and the Black Messiah”)
  • Leslie Odom, Jr. (“One Night in Miami”)
  • Paul Raci (“Sound of Metal”)
  • Lakeith Stanfield (“Judas and the Black Messiah”)

Parim võõrkeelne film

  • “Järgmine ring”
  • “Better Days”
  • “Collective”
  • “The Man Who Sold His Skin”
  • “Quo Vadis, Aida?”

Parim originaalstsenaarium

  • “Judas and the Black Messiah”
  • “Minari”
  • “Promising Young Woman”
  • “Sound of Metal”
  • “The Trial of the Chicago 7”

Parim kohandatud stsenaarium

  • “Borat Subsequent Moviefilm”
  • “Isa” (“The Father”)
  • “Nomadland”
  • “One Night in Miami…”
  • “The White Tiger”
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.