Filmid

Vaata treilerit: venelaste “Tšornobõli” filmil on HBO seriaaliga väga vähe ühist

Vene filmitegijad räägivad "Tšornobõlis" toimunust enda versiooni.Foto: kuvatõmmis

Mäletate veel seda võrratut HBO “Tšornobõli” seriaali, mis näitas edukalt, kuidas Nõukogude Liidu valitsuse katsed tuumakatastroofi kinni mätisda tegid selle tagajärgedega tegelemise tohutult keeruliseks? Venemaal on valmimas Tšornobõli loo uus versioon, mis näitab 1986. aastal juhtunud sündmusi teistsuguses valguses.

Filmi kirjelduses väidetakse, et tegu on suurejoonelise looga Tšornobõli katastroofist, kus sajad inimesed töötavad ennastohverdavalt koos, et päästa Ukraina, Venemaa ja Euroopa. Treileri põhjal tundub, et filmi keskmes on Tšornobõli tuletõrjuja, kes peab laskuma tuumajaama radioaktiivsete vetega üleujutatud koridoridesse, et hoida ära teine plahvatus.

Vene “Tšornobõli” versioon erineb HBO seriaalist olulisel määral. Tundub, et Nõukogude Liidu valitsuse salgamispoliitikale tähelepanu ei pöörata, vaid näidatakse pigem, kuidas inimesed tulevad kangelaslikult kokku, et keerukast olukorrast välja tulla. “Tšornobõl” jätab pigem klassikalise katastroofifilmi mulje – hulgaliselt näeb eriefekte, plahvatusi ja draamat.

“Tšornobõli” film peaks kinodesse jõudma oktoobris. Senikaua saad Tšornobõli külastada aga “Minecraftis”, kus ehitatakse hetkel tuumajaama ja seda ümbritseva piirkonna detailset virtuaalset teisikut. Või vaata meie piltidelt, milline näeb Tšornobõl välja tänapäeval.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.