Filmid

“Vanamehe Film” võitis Brüsseli animafestivalil publiku preemia

"Vanamehe film" nopib rahvusvahelisi auhindu .Foto: Vanamehe Multika Facebooki konto kuvatõmmis

Möödunud aastal valminud kodumaine animafilm sai tunnustust ka väljaspool Eestit. Brüsseli Anima programmis olnud filmile anti eile üle rahvusvaheline publikupreemia.

Režissöör Mikk Mägi ütleb, et temal ja Oskar Lehemaal on ülimalt hea meel, et nende film valiti Brüsselis Anima festivalil publiku lemmikuks. “Filme oli võistlustules üle kümne ja see tunnustus teeb meile palju rõõmu.”

Oskar Lehemaa sõnul oli see esimene kord näidata “Vanamehe Filmi” rahvusvahelisele publikule. “Olime natuke ärevad, kas välismaalased võtavad filmi vastu ja mõistavad Vanamehe eestlaslikku huumorit. Hea meel on tõdeda, et Vanamees suudab naerutada ka Eestist väljas ja ootame huviga vastukaja järgmistelt rahvusvahelistelt festivalidelt.”

Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa Brüsselis.

“Vanamehe Film” on põlvkondi ühendav, eepiline road-movie, mis peaks pühkima tolmu iidselt rahvatarkuselt, et piim, see on suur vastutus.
Filmi lavastajateks/stsenaristideks on Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa. Loo autoriteks Mikk Mägi, Oskar Lehemaa ja Peeter Ritso.

Tegelaskujudele andsid oma hääled Mikk Mägi, Oskar Lehemaa, Jan Uuspõld, Märt Avandi, Indrek Ojari, Jaagup Kreem ja paljud teised.  Filmi produtsendid on Erik Heinsalu (BOP), Tanel Tatter ja Veiko Esken (Apollo Film Productions).

Mullu Diktorile antud intervjuus mainisid Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa muuseas, et Vanamees tunneks ennast “Rannamaja” tõsieluseriaalis üsna koduselt.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.