Filmid

Venemaa filmid kinnitavad üha rohkem Eestis kanda

Vene filmid suudavad üha enam eestlasi kinno meelitada.Foto: Forum Cinemas

Venemaa filmitööstus väljastab üha suurema kiirusega filme, mis köidavad ka siinset kinopublikut. Aasta algus toob kinno hulga linateoseid pöörastest komöödiatest, romantika ning ulmelise põnevikuni.

„Aasta lõppedes jõudis meie kinodesse ülimalt populaarse jõulukomöödia „Rubljovka võmm“ teine osa, mis sai stardipauguks tervele trobikonnale uutele filmidele meie idanaabri filmitööstusest, mis nüüd järjest kinno jõuavad,“ märkis Forum Cinemas turundusjuht Katre Kärner.

„Vene filmitööstuse trumpideks on komöödiad ja suurte eelarvetega märulid ning tundub, et nendele nad ka järjest rohkem rõhuvad. Eriti tore on see, et näeme, kuidas üha enam leiavad ka Eesti inimesed tee nendele linastustele. Kes pole veel tutvunud Venemaa filmitööstuse toodanguga, siis nüüd on selleks hea võimalus, sest kinno jõuab järjest mitu filmi eri žanritest,“ selgitas Kärner.

Neljapäevast, 23. jaanuarist linastub Coca-Cola Plaza LUXE saalis romantiline komöödia „(Mitte) ideaalne mees“, mis jutustab loo Svetast, kelle armuelu ei ole olnud just kõige edukam. Ootamatu ja paljude pööraste juhtumitega pöörde olukorda toob Sveta uus töökoht roboteid müüvas firmas. Ühel robotitest avastatakse programmiviga ning Sveta ostab roboti ära ja armub temasse.

Jaanuari viimasel päeval, 31. jaanuaril esilinastub aga hoopis teisest puust ulmepõnevik, mis on täis fantaasiat ning eriefekte. „Kooma“ viib vaatajad inimese alateadvusesse, kus on raske mõista, kus on taevas ja kus kindel pinnas jalge all. Puudub gravitatsioon, suurte hoonete varemed hõljuvad õhus, puud sirguvad pilvedes ja läbi majasente laksuvad merelained. Suure eelarvega ulmefilmi peaosas on Rinal Muhametov.

Veebruaris jõuab kinno veel üks romantiline komöödia ning ka draama. „Soovide maraton“ jutustab Marina koomilistest seiklustest armastuse otsimisel ning just valentinipäeval, 14. veebruaril, linastuv „Jää 2“ on kindlasti paljudele juba tuttava romantilise draama „Jää“ jätkufilm, kus karismaatilisel hokimängijal Sašal (Aleksandr Petrov) tuleb minna läbi tule ja vee, et pakkuda oma tütrele õnnelikku kasvatust.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.