Filmid

Video ja galerii: uue Eesti spioonifilmi võtteplatsil näeb ülikauneid vanu autosid ja tuntud nägusid

Spioonifilmi "O2" võtted Tallinnas.

Rubriiki toetab

Kino = emotsioon!
Kingi kino
Osta kinkekaart siit!

Täna toimuvad Tallinnas Tõnismäel uue kodumaise spioonifilmi “O2” võtted. 1939. aastal toimuva põneviku võtteplatsil Rahvusraamatukogu juures näeb kauneid ajastukohaseid autosid ja mitmeid tuntud nägusid.

Mõistagi on filmimisel kohal Priit Võigemast, kes mängib filmis peaosa, kuid võtteplatsile ilmusid ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja abilinnapea Aivar Riisalu. Tundub, et nemad siiski filmis kaasa ei tee, sest enne filmimise algust lahkusid mehed võtteplatsilt.

Täna filmitakse Tõnismäel stseeni, kus Võigemasti kehastatav luureagent Feliks Kangur koos kaaslasega teed ületab. Tänava äärde on pargitud ajastutruud autod ja üks masin sõidab meestest ka mööda. Kõnniteedel patseerivad ajakohastes kostüümides jalakäijad.

“Supilinna salaseltsi” režissööri Margus Paju lavastatud “O2” on 1939. aastal aset leidev spioonitriller. Vahetult enne Teise maailmasõja algust langeb Eesti nõukogudevastase luure juht salamõrva ohvriks. Selgub, et Eesti luures tegutseb äraandja, kelle peatamine tehakse ülesandeks Priit Võigemasti kehastatud Feliks Kangurile.

Lisaks Võigemastile teevad filmis kaasa ka Agnese Cīrulele ja Kaspars Znotiņš Lätist, Elmo Nüganen, Rein Oja, Doris Tislar, Johan Kristjan Aimla, Pääru Oja, Tambet Tuisk, Indrek Ojari, Alo Kõrve ja Mirtel Pohla, Sampo Sarkola Soomest ja mitmed teised Baltikumi ning Soome näitlejad.

Spioonifilmi "O2" võtted Tõnismäel

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.