Filmid

Video: vaata Veiko Õunpuu põhjamaise vesterni “Viimased” tuliuut treilerit

Filmi peaosas astub üles Pääru Oja.Foto: Maxim Mjödov

Filmisõbrad saavad alates tänasest näha režissöör Veiko Õunpuu uusima linateose “Viimased” täispikka treilerit.

Hinnatud Eesti filmilavastaja värskeima täispika filmi võtted toimusid Soomes Lapimaa tundras. Filmis teevad kaasa mitmed mainekad Eesti ja Soome näitlejad.

Filmi peategelane on noor kaevur Rupi, kelle rollis näeme Pääru Oja. Rupi loodab tundrat õõnestades piisavalt raha kokku kühveldada, et kaevandusküla hingemattev tolm igaveseks jalgelt raputada. Kuid töö kaevanduses on seiskunud, sest Rupi põdrakasvatajast isa keeldub oma maid müümast.

Kõigele lisaks on  pidevalt pildis manipulatiivne kaevandusboss, hüüdnimega Kalastaja, kes on hakanud silma viskama Rupi sõbra naisele, kellesse ka Rupi on salaja armunud.

Nüüd, kui elu kaevanduskülas muutub iga hetkega üha enam varisemisohtlikuks, peab Rupi otsustama, kuhu ja kellele ta kuulub. Kas isakodu ürgsele tundrale või isiklike huvide külmale maale?

Foto: kaader filmist

Filmi produtsent on Katrin Kissa, helilooja Sven Grünberg ja operaator Sten-Johan Lill, stsenaariumi kirjutasid Heikki Huttu-Hiltunen, Eero Tammi ja Veiko Õunpuu.

“Viimased” on Eesti, Soome ja Hollandi koostöös valminud linateos, mille tootjateks on Homeless Bob Production, Bufo ja PRPL. Filmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Soome Filmi Instituut, YLE, Hollandi Filmifond, Euroopa kaastootmisfond Eurimage ning Creative Europe MEDIA.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.