Filmid

“Võimatu missiooni” võttetiim soovib kaamerate ees õhku lasta Poolas asuva ajaloolise silla

Filmis "Võimatu missioon: Variprotokoll" ronis Tom Cruise maailma kõrgeima hoone Burj Khalifa välisküljel.Foto: kaader filmist

“Võimatu missiooni” filmisaaga staar Tom Cruise on tuntud hullumeelsete trikkide poolest ja tundub, et adrenaliinist ei ole tal veel villand saanud. “Võimatu missioon 7” võtetel tahetakse lõhkeainega vastu taevast lasta Poolas asuv täiesti reaalne sild.

Tegu ei ole kasutuses oleva sillaga, vaid vana ja laguneva varemega, mis ehitati 1909. aastal ja suleti 2016. aastal. Siiski seisavad paljud poolakad silla õhkamisplaanile vastu, kuna väidetavalt soovitakse sild muuta kultuurimälestiseks.

Võttetiimile silma jäänud 1909. aastal avatud sild asub Pilchowickie järve lähistel.Foto: Notes From Poland

Kuid Poola asekultuuriminister Paweł Lewandowski silla vastu taevast laskmises suuremat probleemi ei näe.

“See laguneb ja sellel ei ole mingit väärtust”, väidab Lewandowski. “Ja filmimisel plaanitakse hävitada ainult väike osa sillast.”

Silla saatus ei ole veel otsustatud, kuid “Võimatu missiooni” filmid ja Tom Cruise on tuntust kogunud hulljulgete trikkide poolest. Filmis “Võimatu missioon: Salajane rahvas” rippus Cruise õhkutõusva lennuki kerel. Ta on roninud ka maailma kõrgeimal hoonel Burj Khalifalt ja sooritanud eluohtlikke langevarjuhüppeid.

Seda kõike arvesse võttes ei peaks tulema üllatusena, et järgmisena läheb Tom Cruise filmi väntama kosmosesse. Ei, mitte mingisse stuudios loodud kosmosesse, vaid reaalsesse kosmosesse. Päriselt ka.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.