Hea nipp

2 kasulikku rakendust, mis aitavad vältida “Troonide mängu” ja “Tasujate” spoilerid

Spoilerite vastu saab kasulike programmide abil edukalt võidelda.Foto: Threadless

Täna jõuab kinodesse kauaoodatud “Tasujad: Lõppmäng” ning käimas on ka “Troonide mängu” viimane hooaeg. Spoilerite vältimiseks peab olema umbes sama paindlik nagu Neo selles ühes “Matrixi” stseenis.

Õnneks on olemas ka tasuta ja hästitoimivaid rakendusi, mis nii arvutis kui ka mobiilis internetis surfates tundliku info sinu eest ära peidavad.

Ma tean, mida sa tunned, Neo!Foto: kuvatõmmis

Spoiler Protection 2.0

See tasuta rakendus on saadaval Chrome’i ja Firefoxi brauserite kasutajatele ning töötab Firefoxis ka nutitelefonidel. Pärast programmi alla tirimist saad ise seadistada, milliste otsingsõnade kohta käivat infot soovid internetis vältida.

Erinevate seadetega mängides saad luua just sellise lahenduse, nagu sulle sobib. Näiteks on võimalik valida, kas blokeeritakse ära ka pildid ja videod või ainult tekstid ja pealkirjad.

Tasub silmas pidada, et Spoler Protection 2.0 on üsna agressiivne rakendus. Ühest küljest on see hea märk: see töötab! Teisalt, videotele ja piltidele peale pandud piirangutel on laiem haare kui otsingsõnade blokeerijal. YouTube töötab enam-vähem hästi, kuid pea kõik muud pildid-videod jäävad laadimata.

Selline näeb välja sinu brauser Unspoilerit kasutades.Foto: The Verge

Unspoiler

Selle rakenduse kasuks räägib asjaolu, et see on mõnevõrra täpsem kui Spoiler Protection 2.0.  Unspoiler on saadaval Firefoxi ja Chrome’i kasutajatele.

Selle programmi tööpõhimõte on eelnevaga sarnane: sisesta märksõnad, mille kohta käivat infot soovid vältida. Unspoiler on aga mõnevõrra täpsem, kuna blokeerib suuremal määral teemakohast sisu ja jätab blokeerimata rohkem asju, mis tegelikult spoilereid ei sisalda.

Mõistagi ei ole ka Unspoiler täiesti lollikindel ja mõned asjad lipsavad ka sellest mööda. Kuid märksõnade ja pealkirjade tsenseerimisega saab see rakendus hakkama täiesti adekvaatselt.

Allikas: The Verge

Selles rubriigis jagame nippe, kuidas midagi paremini teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.