Hea nipp

3 olulist asja, mida peab silmas pidama Xbox Live Gold koodi aktiveerimisel

Kasulikud teadmised kõigile Xboxi omanikele.Foto: Techradar

Xboxi sageli muutuvad regiooninõuded on Eesti kasutajatele alati parajalt peavalu valmistanud, kuna ühtegi Balti riiki siiani ametlikult regioonina ei toetata.

See tähendab, et näiteks Xbox Live Gold teenuse kasutamiseks peavad kohalikud kasutajad oma konto registreerima mõnda teise regiooni. Live Gold liikmelisus on aga oluline kui soovid mängida võrgus, mitte ainult üksikmänge.

Erinevalt PlayStationist on aga Xbox oma regioonisüsteemi väga keerukaks teinud ning koodi aktiveerimist takistavaid tegureid on mitmeid. Toome välja kolm sammu, mida peaksid oma kontol üle kontrollima. Lisame juurde ka lingid detailsetele õpetustele, kuidas potentsiaalseid probleeme lahendada.

1. Kas sinu Xboxi konto on õiges regioonis?

Nagu eelnevalt mainitud, siis Eesti regiooni Xbox ametlikult ei toeta, seega kasutavad kohalikud mängijad enamasti USA, UK või Soome regiooni. Kontrolli oma Xboxi konto regiooni järgnevalt:

• Logige oma kontole sisse aadressil account.microsoft.com
• Mine veebilehele https://live.xbox.com/AccountMigration
• Vaata aadressiribalt, mis riigi lühend seal on: et-EE tähendab, et keel (lühend “et”) on eesti ja regioon (lühend “EE”) on Eesti. Vastavalt en-IE tähendab ingliskeelset lehte Iirimaa regioonis, en-US on ingliskeelne leht USA regioonis jne.

Xbox Live Gold Eesti Regioon Kontrollimine

Juhul kui sinu konto on registreeritud Eesti regioonis, siis loe regiooni vahetamise õpetust siit: Kuidas kasutada Xbox Live Gold teenust Eestis?

2. Kas Microsofti konto regioon klapib Xboxi kontoga?

Varasemalt piisas ainult Xboxi konto regiooni muutmisest, kuid hiljutine süsteemimuudatus nõuab, et ka seotud Microsofti konto oleks registreeritud samasse regiooni.

Ütleme näiteks, et sinu Xboxi konto regioon on registreeritud UK-sse. Kui aga lähed lehel https://redeem.microsoft.com koodi aktiveerima, on sinu e-maili aadressi taga sulgudes Eesti ja tuleb teade, et koodi peaks aktiveerima Xboxi konsoolil. Konsoolil aktiveerides see aga ei õnnestu, sest kontol on tekkinud konflikt kahe regiooni vahel.

Xbox Live Gold Eesti Microsofti regiooni probleem

Vaata üksikasjalikku õpetust, kuidas seda probleemi lahendada, siit: Kuidas parandada Xboxi konto regiooniprobleeme?

3. Kas aktiveerimist takistab sinu IP-aadress?

Tegu on Xboxi kõige uuema muudatusega, mis lisaks eelnevatele nõuetele toob juurde ka IP-aadressi nõude. Sinu IP-aadress ei pea olema täpselt samas regioonis, milles on sinu Xboxi konto, aga see peab ikkagi kuuluma mõne toetatud regiooni alla (nimekirja kõikidest regioonidest leiad siit: Xbox Live Gold ametlikud regioonid).

Sellest, et takistuseks on just IP-aadress, saad aru veateatest, mis ütleb, et kood osteti teisest regioonist ja seda ei saa lunastada:

Xbox Eesti IP Aadressi Probleem Kontrollimine

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.