Hea nipp

Kasulik: Netflixis on peidus üle 77 000 veidra kategooria, millest enamus inimesi ei ole midagi kuulnud

Netflixis on peidus hiigelarv obskuurseid kategooriaid, millest enamus inimesi midagi ei tea.Foto: kuvatõmmis

Tead ju küll seda tunnet: vajud õhtul diivanile, lööd Netflixi lahti ja vastu vaatavad ainult tuttavad seriaalid ja filmid. Kõiki soovitusi oled juba mitu korda näinud ja kategooriad on ka pähe kulunud: populaarseimad filmid, kõige kõrgemalt hinnatud sarjad, Netflixi originaaltoodang… Nagu polekski midagi uut ja huvitavat vaadata!

Tegelikult on Netflix aga palju mitmekesisem, kui pealtnäha paistab. Striimimisteenuse kapoti alla on ära peidetud tervelt peaaegu 77 000 erinevat kategooriat, millest suurem osa vaatajaid isegi kuulnud ei ole. Nendele mikrokategooriatele ligipääsemine on aga ülimalt lihtne ning seda saavad teha absoluutselt kõik Netflixi kasutajad.

Kus mu 77 000 kategooriat ennast peidavad?

Absoluutselt igale Netflixi kategooriale vastab kindel numbritest koosnev kood ning kategooria üles leidmiseks on vaja seda kombinatsiooni teada.

Ütleme näiteks, et sa nägid just kinos “Tasujad: Lõppmängu”, jõudsid kinost koju ja tahad nüüd meeleheitlikult veel näha filme koomiksikangelasest. Selle kategooria kood Netflixis on 10118. Et see alamjaotus üles leida, logi Netflixi sisse ja kirjuta aadressiribale järgmine kirje:

https://www.netflix.com/browse/genre/10118

Ja palun: Netflix kuvab sulle kõik koomiksi- ja superkangelaste filmid, mis on sinu regioonis saadaval.

Kõik koomiksifilmid on koondatud ühte kohta.Foto: kuvatõmmis

Netflixi koode saab kasutada väga erinevatel ja kasulikel viisidel. Oled lastega kodus ja soovid vaadata midagi neile sobilikku? Kood filmidele, mis sobivad 0-2-aastastele lastele on 6796, 3-4-aastastele sobilike filmide juurde juhatab kood 6218, 5-7-aastastele mõeldud filmid on peidus koodi 5455 taga, ja nii edasi. Reegel jääb samaks: kirjuta netiaadressi lõppu vastav numbrikombinatsioon ja ongi kõik.

“See kõik on väga tore, aga koodide kasutamiseks pean ma ju koode teadma,” küsib nüüd asjatundlik lugeja. Tõsi ta on. Õnneks on Netflixi fännid aastate jooksul kokku pannud ülipõhjaliku nimekirja koodidest, mis viivad kõikvõimalike erinevate kategooriariateni. Listile saad ise pilgu peale visata siin.

Kategooriad on ülimalt spetsiifilised

Kategooriate listi lahti lüües näed esimese asjana, et kõikvõimalikke alamjaotusi on Netflixis lausa mõistusevastaselt palju. Vahet pole, kui obskuurne või veider su huvi ka ei oleks, suure tõenäosusega on keegi Netflixis selle peale mõelnud ja kategooria valmis teinud.

Näiteks kood 1458 lööb lahti mikrokategooria nimega “Wine and Beverage Appreciation”, mis on vaieldamatult hea uudis kõigile veini- ja joogikultuuri fännidele. Veel, kategooria 4236 on pühendatud Briti gei- ja lesbifilmidele ja numbri 1734 taga on peidus emotsionaalsed spordidraamad. Pane tähele, mitte tavalised spordidraamad, vaid emotsionaalsed spordidraamad.

Netflixis on ilma liialdamata olemas kategooria absoluutselt kõige ja kõigi jaoks. Siiski, see ei tähenda, et iga alamjaotus oleks ka huvitavatest filmidest ja seriaalidest pungil. Vastupidi, üsna mitmed kategooriad on sisust täiesti lagedad.

Tahad vaadata 1940datel vändatud kriitikute poolt hinnatud karmi sisuga filme? Kes meist ei tahaks, aga paraku sellele kirjeldusele vastav kategooria 2007 on täiesti tühi. Fännad tserebraalseid Skandinaavia filme? Kahju küll, sest kategoorias 995 ulub ka ainult tuul. Ja märulisõpradele on mul samuti halbu uudiseid, sest kategooria “Exciting movies starring Jean-Claude van Damme” on samuti täiesti tühi. Tundub, et vanameister Van Damme pole oma karjääri jooksul teinud ühtegi põnevat filmi.

Vaevalt, et see vaatepilt Jean-Claude’ile suurt rõõmu valmistab.Foto: kuvatõmmis

Netflixis on nii palju kummastavalt spetsiifilisi kategooriaid, et nendes ringi sobramine on lausa meelelahutus omaette. Lihtsalt kirjuta aadressiriba lõppu suvaline number ja vaata, kuhu jõuad! Kes teab, ehk avastad just nii enda järgmise lemmikseriaali või -filmi.

Selles rubriigis jagame nippe, kuidas midagi paremini teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.