Hea nipp

Mis on Plex ja miks sa seda kasutama peaksid?

Filmide ja muu meedia tarbimiseks on tänapäeval mitmeid võimalusi. Aina enam on levinud pilveteenused, mille kaudu seriaale ja filme otse vaadata saab, nagu näiteks Netflix.

Kui sul on aga arvutis olemas enda meediakogu ja soovid seda ka mujalt kui ainult arvutist vaadata, siis tuleb appi Plex nimeline teenus.

Mis see on ja kuidas see töötab?

Plexi puhul on tegu meediaserveriga, mille kasutamiseks on vaja vastav programm installeerida oma arvutisse.

Teenus võimaldab nii näha oma lemmikseriaale ja koduvideosid hoolimata asukohast oma kasutajakontoga veebibrauserisse sisse logides.

See suudab mängida filme, seriaale, videosid, muusikat ning näidata fotosid. Plex toimib pea kõigil suurematel platvormidel, nende hulgas Windows, OS X, Linux.

Lisaks sellele on Plexil olemas ka juba mitmeid eelseadistatud kanaleid, mida on võimalik vaadata. Kõik need kahjuks meie regioonis ei tööta, kuid näiteks iTunes’i filmide treilerite kanal toimib kenasti.

Kuidas seadistada?

Alustamiseks tuleb Plex alla laadida oma arvutisse ning see üles seadistada. Vajalik on teha oma meediakogu programmi jaoks nähtavaks ja ligipääsetavaks. Selle jaoks juhendab rakendus vajalike sammude tegemiseks ning meediafailide leidmiseks.

Kui meediaserverile on esialgne seadistus tehtud, näitab see kõiki faile, mis ta on sinu arvutist leidnud.

Edaspidi saad Plexi veebibrauseri kaudu sisse logida ja näed sealt kogu oma andmekogu. Lisafunktsioonidega nagu näiteks nutiseadmega ühendamine ja pilve salvestamine on võimalik oma kasutuskogemust veelgi paremaks muuta. Samuti on võimalik Plexi teenust kasutada koos teiste meediamängijatega nagu näiteks Google Chromecast.

Selleks jaoks tarvis aga soetada eraldi Plex Pass nimeline teenus, mida saab teha lisatasu eest.

Selles rubriigis jagame nippe, kuidas midagi paremini teha.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.