Hea nipp

Nipid algajale mängurile: mida sul peale arvuti ja mängu veel vaja on?

Arvutimängude mängimiseks pole esmapilgul palju vaja – piisab arvutist ja mängust. Kui aga soovid asjaga tõsisemalt tegeleda ja meeldejäävat kogemust kogu protsessist saada, siis tasuks kaaluda neid nippe.

Muretse õige arvuti/riistvara

Kuigi võiks eeldada, et igasugune arvuti sobib mängimiseks, siis päris nii see pole. Mõni mäng on vähenõudlik ning selle jaoks piisab vähestest ressurssidest, kuid paljud mängud nõuavad oluliselt võimsamat riistavara kui on vajalik veebilehitseja või tekstitöötluse programmi jooksutamiseks.

Seepärast tee enne kindlaks, milliseid nõudmisi konkreetne mäng esitab ja vali riistvara vastavalt sellele – nii saad parima mängukogemuse.

Lisaekraan annab lisavõimalused

Mänguritele mõeldud sülearvutid on tavaliselt maksimaalselt 17-tollised. See on küll enam kui tavapärased 13 ja 15 tollised arvutiekraanid, aga eraldi ekraani kasutades on võimalik seda suurust veelgi kasvatada. Näiteks 24-tolline ekraan mahutab oluliselt rohkem infot ekraanile ja aitab mängupildist parema ülevaate saada.

Muretse õige lisavarustus

Mõne mängude puhul aitab hiir ja klaviatuur, teisel pult. Esimese kahe puhul võiks ju küsida, et milleks neid eraldi soetada, kui tavalise arvuti jaoks on need juba olemas. Siiski on mängude mängimise puhul oluline, et need mõlemad oleksid täpsed ja kiired ning mugavad kasutada. Seepärast võib kaubandusvõrgust leida mitmeid spetsiaalselt mängimiseks mõeldud variante, mida tasuks kaaluda.

Mõni mäng sujub aga oluliselt paremini, kui kasutada mängupulti. Tavaliselt on sellisteks lennu- ja võidusõidumängud. Puldi eeliseks on ka see, et neid saab kasutada juhtmevabalt.

Kasuta kõrvaklappe

Kõrvaklappide kasutamisel on mitmeid eeliseid. Esiteks pakuvad need paremat helikvaliteeti kui suudavad arvutisse sisseehitatud kõlarid teha. Teiseks on tänapäeva mängude oluliseks osaks helipilt, mille puudumine mõjutab kindlasti mängu kvaliteeti.

Õnneks on turul pakutavate kõrvaklappide valik ülisuur ja nende seast leiab igaüks endale sobiva valiku.

Selles rubriigis jagame nippe, kuidas midagi paremini teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.