Hea nipp

Hinnavõrdlus: millisest poest saab Eestis osta videomänge kõige soodsama hinnaga?

Mänge saab Eestis osta mitmest erinevast kohast ja hindu on seinast seina.Foto: Le nouvel Economiste

Eesti erinevates tehnika- ja elektroonikapoodides võivad videomängude hinnad korralikult kõikuda. Selgitame välja, milline kohalik edasimüüja pakub videomänge kõige soodsamate hindadega.

Selleks oleme välja valinud 4 videomängu, mille hinnataset erinevate edasimüüjate juures võrdlema hakkame: “Red Dead Redemption 2”, “FIFA 19”, “Assassin’s Creed Odyssey” ja “Battlefield V”

Miks just need mängud? Esiteks, tegu on enam-vähem uute ja ka siinmail populaarsete mängudega, mida saab osta mitmetest kohalikest poodidest. Teiseks, nende mängude hinnad ei ole veel jõudnud suuresti langeda. Nii saame ülevaatliku pildi sellest, kui palju raha erinevad edasimüüjad uute mängude eest küsivad.

Edasimüüjatest oleme välja valinud 7 väiksemat ja suuremat kodumaist poodi. Tabelis keskendume (mõningaste mööndustega) konsoolimängude hindadele, kuna need on arvutiversioonist reeglina kõrgemad. Kui Xbox One’i (X1) ja PlayStation 4 (PS4) versioonide hinnad on sama edasimüüja juures erinevad, oleme need eraldanud kaldkriipsuga.

Tabelit koostades oleme lähtunud mängude standardhindadest. See tähendab, et kui kuskil müüakse loo kirjutamise ajal näiteks allahindluse tõttu odavama hinnaga, siis sellega tabelis ei arvestata.

EdasimüüjaRed Dead Redemption 2
X1 / PS4
FIFA 19
X1 / PS4
Battlefield V
X1 / PS4
Assassin's Creed Odyssey
X1 / PS4
Euronics69,99 69,99 69,99 49,99
1A.ee62 / 55 69/59,9953 61 / 51
Klick59,99 –/59,99
Gamestar64,99 64,99
Onoff69,90 69,90 69,90 49,90
Expert– / 69,90–/49,90– / 49,90– / 69,90
Punktid.ee59,99 / –69,99/–
(PC-mäng 59,99)
59,99 / –
(PC-mäng 59,99)

(PC-mäng 59,99)

Nagu näha, siis laialdast tootevalikut pakub suuremad edasimüüjaid Euronics ja Onoff, kuid sellega käivad kaasas kõrged hinnad, eriti populaarsemate mängude nagu “Red Dead Redemption 2”, “Battlefield V” ja “FIFA 19” puhul. Kõige uuemate ja populaarsemate mängude eest peab Euronicsis ja Onoffis maksma pea 70 eurot.

Häid pakkumisi ja laia tootevaliku leiad 1A-st. Siin võiksid šopata just PlayStationi omanikud, kuna mingil põhjusel on 1A-s Sony konsooli mängude hinnad pea alati madalamad Xboxi teoste hindadest. Heade hindadega PlayStationi mänge võib leida ka Expertist, kuid siit on Xboxi mängud täiesti puudu.

Ühest küljest vaadatuna võiks soovitada mängude ostmist Klickist. “Red Dead Redemption 2” on siin odavam, kui pea igal pool mujal, ja ka “FIFA 19” hind on konkurentida võrreldes täiesti mõistlik. Klicki suureks puudujäägiks on aga väike mängude valik. Asi ei ole pelgalt meie valimis, vaid erinevaid videomänge ongi seal müügil üsna vähe. Seega Klickist võid saada väga hea diili neil harvadel juhtudel, kui mäng, mida otsid, seal ka reaalselt olemas on.

Ka poest Punktid.ee võib leida suuremate konkurentidega võrreldes madalamaid hindu. “Red Dead Redemption 2” ja “Battlefield V” saab kätte vähem kui 60 euroga ja see pole üldse paha. Samas, konsoolimängude valik ei ole ka siin teab mis suur, kuid see-eest arvutimängurite jaoks on mängusortiment suur ja lai.

Kokkuvõtteks

Mänguhindade testi võitjaks tuleb 1A. Siin on valik sama lai kui teiste suuremate edasimüüjate juures, kuid hinnad on üldjuhul madalamad, eriti PlayStationi mängudele. Tõsi, peab meeles pidama, et kui mängule pole võimalik ise järele minna, võivad lisanduda kulleritasud.

Lisaks hoia silm peal ka Klicki hindadel. Siin on mänguvalik küll väike, kuid uuemaid mänge müüakse ka alla 60 euroga. Eesti edasimüüjate juures on see üsna harvaesinev nähtus.

Loe juurde mängupoe punktid.ee asutajate selgitusest sellest, millistest teguritest sõltuvad Eestis videomängude hinnad.

Selles rubriigis jagame nippe, kuidas midagi paremini teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.