Mängud

10-aastast “Minecrafti” mängib igal kuul jätkuvalt 86 Eesti rahvastiku jagu inimesi

"Minecraft" on jätkuvalt tohutult populaarne.Foto: Microsoft/Mojang

Tänavu 10-aastaseks saav “Minecraft” on jätkuvalt fenomenaalselt populaarne. Seda mängib jätkuvalt igakuiselt enam kui 112 miljonit inimest.

See arv on röögatult kõrge. “Minecrafti” igakuine mängijate arv ületab Eesti rahvastiku arvu 86 kordselt. Ameerika Ühendriikide rahvaarvust moodustab see kolmandiku.

“Minecrafti” arendava stuudio juhataja Helen Chiang avaldas “Business Insiderile” antud intervjuus, et tegu on mänguga, mille juurde inimesed ikka ja jälle tagasi tulevad. Isegi siis, kui vahel mängitakse midagi muud, on fännid pikas perspektiivis lojaalsed ja naasevad “Minecrafti” juurde.

Mängu kestvusele aitab kaasa ka asjaolu, et see on pidevas muutuses. “Minecrafti” on 10 aasta vältel lisatud palju uut sisu ning mäng on arenenud ka tehniliselt ja visuaalselt. Näiteks plaanitakse peagi lisada “Minecraftile” ultramodernse valguslahenduste tehnoloogia ray tracingu tugi.

Kasutajate arvu aitab kõrgel hoida ka see, et “Minecraft” on saadaval väga paljudel erinevatel seadmetel. Peagi tuuakse turule ka uus liitreaalsusmäng “Minecraft Earth”, mis peaks mängijate arvu veel kergitama.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.