Mängud

10 uut videomängu, mida sa 2021. aastal mängima pead

Kvaliteetsete mängude põuda 2021 tõenäoliselt kaasa ei too.Foto: Guerilla Games/Ubisoft/Polyphony Digital

Rubriiki toetab

Äsja alanud aasta tõotab tulla mängufännidele tõeline maiuspala. Uued konsoolid on kohal ning 2021. aastal peaksime nägema mitmeid uusi mänge, mis PlayStation 5 ja Xbox Series X-i võimsust täiel määral ära kasutavad.

Kvaliteetsetest mängudest tänavu puudust tundma ei pea. Alt leiad 10 sel aastal ilmuvat videomängu, millele võiksid oma huviorbiidil sooja koha leida.

Uus “God of War”

See pole veel täiesti kindel, kuid 2021. aastal peaksid Kratos ja Atreus naasma uues PlayStation 5 (ja võib-olla ka PlayStation 4) jaoks loodud “God of Wari” mängus, mille alapealkiri võib olla “Ragnarök”. Kes Skandinaavia mütoloogiat tunneb, see teab, et ragnarök tähendab mitte just kõige rahumeelsemat maailma lõppu.

See sobib “God of Wariga” suurepäraselt: Vana-Kreeka panteoni tegi Kratos juba maatasa ja tundub, et nüüd lüüakse hingekella Skandinaavia jumalatele.

Resident Evil Village

Sarnaselt “God of Wariga” on ka “Resident Evili” seeria saanud viimasel ajal uue hingamise. Teise ja kolmanda “Resident Evili” uued versioonid on olnud head ja 2017. aasta “Resident Evil VII” oli suurepärane.

“Village” ongi seitsmenda mängu otsene järg, mille tegevus toimub paar aastat hiljem salapärases ja kõhedas Euroopas asuvas külakeses. Õudukafännidel tasub seda mängu kindlasti oodata.

Horizon Forbidden West

2017. aasta “Horizon Zero Dawni” peetakse üheks PlayStation 4 parimaks mänguks, seega peab “Forbidden West” üle hüppama väga kõrgele sätitud latist.

Postapokalüptilises tulevikus elav kütt Aloy rändab kõike tapva katku jälgedes läände ning jõuab Nevada, Utah’ ja California iidsete varemeteni. Erinevalt eelmisest osast on kaart seekord suurem ja vaheldusrikkam ning lubab avastada ka veealust maailma.

Hitman 3

“Hitman 3” on kõige esimene 2021. aasta suur mäng, mida sa mängida saad: see ilmub juba 20. jaanuaril. Tegu on 2016. aastal alguse saanud uue “Hitmani” saaga kolmanda ja viimase osaga, mis tundub tõsiselt paljulubav.

Taaskord koosneb mäng kuuest erinevast tasemest, mis seekord erinevalt varasematest osadest ei ilmu episoodiliselt. Küll aga lisatakse kõigile uutele “Hitmani” mängudele VR tugi ja ka vanemad mängud lõikavad kasu “Hitman 3” mitmetest tehnilistest ja sisulistest uuendustest.

Far Cry 6

Tegu ei oleks õige “Far Cry” mänguga, kui sinu ülesandeks ei oleks järjekordses arenguriigis pukilt tõugata järjekordne veriste käte ja musta südametunnistusega diktaator. Ei tasu muretseda: “Far Cry 6” on õige “Far Cry” mäng.

Seekord kõmmutame Šveitsi juustuks fiktsionaalse Yara riigi, mis põhineb laias laastus Kuubal. Relvatorud suuname diktaatori Anton Castillo poole, keda kehastab seriaalis “The Mandalorian” beebi Yodat jahtiv Giancarlo Esposito.

Gran Turismo 7

Pika ajalooga “Gran Turismo” automängude seeria tuleb tagasi ja loodetavasti juhtub see 2021. aastal. Vähemalt seni on nii lubatud, seega loodame parimat.

PlayStation 5 peale ilmuv “Gran Turismo 7” saab olema üks eeskujulik uue põlvkonna võidusõidumäng, mis kasutab ära Sony uue konsooli toorest jõudu. Lubatakse ilusamat pilti, mis jookseb 4K resolutsioonil 60 kaadrit sekundis koos HDR-i toega, ning pea olematuid laadimisaegasid.

Hogwarts Legacy

Harry Potteri ainetel ei ole ammu loodud ühtegi videomängu, kuid sel aastal saame ühe juurde. “Hogwarts Legacy” on rollimäng, mis saadab mängija õpilasena Sigatüükasse 19. sajandi lõpus.

Saab luua enda tegelase, võlumüts saadab su ühte neljast majast, sa pead käima tundides ja loitse õppima – just nagu raamatus ja filmis. Olemas on ka moraalisüsteem, mis hoiab su headel ja halbadel tegudel silma peal.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

2004. aastal ilmunud rollimäng “Vampire: The Masquerade” on aastatega saanud kultusklassikaks, mille järge on oodatud pikalt. Loodetavasti saame sel aastal jälle öös ringi luusivateks vereimejateks kehastuda.

Just loodetavasti, sest selle mängu ilmumist on korduvalt edasi lükatud ning ka hetkel ei ole sel kindlamat ilmumiskuupäeva kui 2021. aasta. Siiski, loodame parimat, sest mäng tundub paljulubav.

Deathloop

Mis siis, kui klassikaline film “Viimne küünlapäev” oleks kõige rajum märul eales? Vastus on “Deathloop”: mäng, kus kaks palgamõrvarit elavad pidevalt läbi sama päeva, üritades üksteist maha lüüa.

Mängija ülesandeks on õppida “Deathloopi” pidevalt ennast kordavat ajalõksu nii hästi tundma, et see enda kasuks tööle panna. Ja kes teab, ehk on võimalik sellest ühel ilusal päeval ka välja murda?

Halo Infinite

“Infinite” oleks pidanud ilmuma eelmise aasta 10. novembril koos uute Xboxidega, aga arendusprobleemide ja fännide kesise vastukaja tõttu lükkus see 2021. aastasse.

Tõsi ta on, esimesed videod näitavad üsna tavapärast kõmmutamismängu, aga no kuulge, see on ju “Halo”. Igal “Halol” on mängude panteonis eriline koht ja oma koha leiab ka “Infinite”, olgu see siis loožis või riietehoius mantlite taga.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.