Mängud

10 videomängu, mida 2019. aastal mängima peab

Kas "Sekiro: Shadows Die Twice" saab olema "Dark Soulsi" seeriale väärikas järglane?Foto: From Software

Rubriiki toetab

2019. aasta tundub esmapilgul suurte videomängude poolest hõredam kui selle eelkäija. Sellegipoolest ilmub ka äsja saabunud aastal (loodetavasti) ägedaid mänge, mida on põhjust 12 kuu pärast soojalt meelde tuletada.

Far Cry New Dawn

Tõele au andes ei ole “New Dawn” täiesti uus “Far Cry” mäng. Teos võtab aluseks “Far Cry 5” sündmused ja kaardi ning annab sellele postapokalüptilise ilukuuri. Väidetavalt ei plaani Ubisoft “New Dawni” müüa täishinnaga, mis annab samuti aimu, et järgmine suur “Far Cry” mäng see olema ei saa.

“New Dawni” tegevus leiab aset tuumasõjajärgses maailmas, mis, vastavalt postapokalüptika kirjutamata reeglitele on täiesti segi pööranud. Seekord võideldakse despootlike kaksikõdede vastu ja kasutada saab näiteks relva, mis tulistab välja saeterasid.

“Far Cry New Dawn” jõuab mängijateni 15. veebruaril.

Mortal Kombat 11

Legendaarse kaklusmängude seeria järgmine osa kuulutati The Game Awardsil välja ägeda tümspuga treileriga. Ja ennäe, “Mortal Kombatile” omaselt saab tegu olema groteskse teosega täis murtud luid ja purskavat verd. Kes osanuks seda küll ette näha.

Palju enamat hetkel järgmise “Mortal Kombati” kohta teada ei olegi. Treilerist näeme, et mitmed vanad tuntud tegelased on tagasi. Kaklusmängude fännidele on tegu kindlasti palavalt oodatud teisega.

“Mortal Kombat 11” peaks kohale jõudma 23. aprillil.

Gears 5

Maa sügavusest välja vupsavate kollide vastu võitlevad raudrüüdesse surutud lihasmäed on tagasi! “Gears 5” on seeria neljanda osa otsene järg, mis pakub esmakordselt “Gears of Wari” ajaloos võimalust mängida naistegelasena.

“Gears of War 4” oli igati nauditav kõmmutamismäng. Seni vähemalt ei ole antud põhjust arvata, et “Gears 5” kvaliteedilati alla laseks.

Mäng lastakse välja millalgi 2019. aasta jooksul.

Twin Mirror

Telemüsteeriumist “Twin Peaks” eeskuju võtvat “Twin Mirrorit” arendab Dontnod Entertainment, mis on varasemalt maha saanud hittidega nagu “Life is Strange” ja “Vampyr”. Dontnod on näidanud, et ülesehituselt ja olemuselt väga eripalgeliste mängude loomine ei ole nende jaoks probleem ja “Twin Mirror” kinnistab seda arusaama veelgi.

Mängu keskmes on ajakirjanik Sam, kes naaseb oma West Virginias asuvasse kodulinna ja leiab end salapärase müsteeriumi keskmest. Selle lahendamiseks peab mees suhtlema erinevate tegelastega ja koguma juhtlõngu. Samile on abiks tema sisemine hääl, alter ego nimega The Double.

Täpset “Twin Mirrori” väljalaskekuupäeva ei ole veel välja hõigatud.

The Sinking City

Sarnaselt “Twin Mirroriga” on “The Sinking City” samuti uurimismäng. Peategelane, detektiiv Charles W. Reed peab välja selgitama, miks üleujutatud linnas hakkavad inimesed mõistust kaotama.

Erinevalt “Twin Mirrorist” on siin aga palju kesksemal kohal õuduselemendid. Mäng võtab eeskuju Cthulu loonud H. P. Lovecrafti loomingust, mis tähendab, et oodata võib kamaluga vesiseid kombitsaid ja enda vaimses tervises kahtlevaid tegelasi. Ja üleloomulikku kraami!

“The Sinking City” peaks mängijateni jõudma 21. märtsil.

A Plague Tale: Innocence

Väikese Prantsuse stuudio poolt arendatav “A Plague Tale: Innocence” peaks kujunema magusaks ampsuks ajaloofännidele. Mäng räägib loo teismelisest neiust Amiciast ja tema vennast, kes üritavad ellu jääda 14. sajandil Prantsusmaal inglaste ja prantslaste vahel võideldud Saja-aastase sõja päevil.

Mängust on seni üsna vähe teada, kuid tegu tundub olevat süngest atmosfäärist nõretava seiklus-õudukaga. Teoses mängivad keskset rolli valgus ja rotid, kusjuures närilisi on ekraanile suudetud mahutada muljetavaldaval hulgal. Treileris näeme näiteks, kuidas peategelane purustab vaenlase laterna, et valgust kartvad rotid ta tükkideks rebiksid.

Mängul ei ole veel kindlat väljalaskekuupäeva, kuid see peaks saabuma käesoleva aastanumbri sees.

In the Valley of Gods

“In the Valley of Gods” valmib mängustuudios Campo Santo, millelt pärineb ka mõne aasta eest ilmavalgust näinud võrratu “Firewatch”. Sarnaselt stuudio eelmise teosega peaks ka sellest saama esimese isiku vaates loopõhine seiklusmäng.

Teose tegevus toimub 20-ndate aastate Egiptuses. Mängija astub Rashida-nimelise filmitegija rolli, kellel avaneb võimalus dokumenteerida enneolematu tähtsusega arheoloogilist avastust.

“In the Valley of the Godsi” väljalaskekuupäev ei ole veel teada.

Sekiro: Shadows Die Twice

“Dark Soulsi” fännid, rõõmustage! 2019. aasta on just Teie aasta, sest “Soulsi” seeria üllitanud stuudio From Software saab 22. märtsil maha oma järgmise mänguga.

Tundub, et tegu saab olema “Dark Soulsi” seeriale sarnaselt närvesöövalt raske mänguga. Vaenlasi on palju, bossid on rasked ja tasemed keerukad. Erinevalt “Soulsi” mängudest saab “Sekiros” aga oma surma saanud tegelast aga ühe korra teispoolsuse piirilt tagasi tuua, et võitlust jätkata. Sest, noh, shadows die twice.

Psychonauts 2

2005. aastal välja lastud esimene “Psychonauts” oli omapärane, humoorikas ja üks minu lapsepõlve meeldejäävamaid mängukogemusi. Kui mängule 2015. aastal järg välja kuulutati, reserveerisin teosele koha oma oodatuimate mängude nimekirjas.

Sel aastal peaks “Psychonauts 2” lõpuks kohale jõudma. Oodata võib veel rohkem humoorikat dialoogi ja veel enam kummaliste tegelaste mõistustesse pugemist.

Väljalaskekuupäeva veel paraku välja kuulutatud ei ole.

Death Stranding

No okei, tegelikult ei tea veel keegi, millal Hideo Kojima järgmine videomäng reaalselt kohale jõuab. Siiski, viimasel ajal on Kojima vihjanud, et tema järgmine teos võib saabuda käesoleval aastal. Ja lootus sureb viimasena.

Milline mäng “Death Stranding”olema saab? Mis selles toimub? Kes teab! Need vähesed klipid, mida mängust näinud oleme, tekitavad rohkem küsimusi kui vastuseid.

“The Walking Deadi” sarjast tuntud Norman Reedus tatsub mööda tühermaad ringi, seljas skafander ja kaasas beebi? Okei. Vahel ilmuvad välja nähtamatud elukad, kes reageerivad liikumisele? Miks ka mitte. Ja vaalad, nii palju vaalu!

“Death Stranding” võib kohale jõuda 2019. aastal. Või äkki on see juba kohal? Äkki on see alati kohal olnud ja meie oleme mängus osalised!

Kojima, miks sa minuga nii teed?!

Loe lisaks, millised mängud olid minuMartin Metsa ja Rainer Petersoni arvates 2018. aasta parimad. Kui see on tehtud, siis vaata üle ka eelmise aasta kõige nõmedamate videomängude nimekiri.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.