Mängud

10 videomängu, mida sa 2020. aastal mängima pead

Ellie seksuaalne orientatsioon ei ühti Lähis-Ida riikide kultuuriliste arusaamadega.Foto: Naughty Dog

Kui eelmine aasta oli suurte mängude poolest üsna lahja, siis 2020 on neid pilgeni täis. Kohale jõuavad mitmed suured hitid, mida oleme oodanud juba aastaid.

Alla oleme kokku kogunud 10 kõige olulisemat 2020. aastal ilmuvat videomängu, mida sa kindlasti proovima pead.

Doom: Eternal

2016. aastal ilmunud legendaarse “Doomi” uusversioon näitas, et klassikuid on võimalik moderniseerida selliselt, et neist leiaksid endale midagi nii vanema kui ka noorema põlvkonna mängijad. “Doom” oli tempokas, verine ja pea igakülgselt võrratu.

“Doom: Eternal” näib olevat 2016. aasta “Doom” korda kümme. Jätkuvalt saab mõistagi deemoneid märgadeks plekkideks kõmmutada, kuid nüüd on tasemed suuremad ja võimalusi ringi liikuda on rohkem.

Videotes nähtavad platvormerielemendid tunduvad küll veidi kahtlased, sest sellised asjad ei taha esimese isiku vaates eriti töötada, kuid sellest hoolimata on kriitikute esmamuljed seni olnud positiivsed.

“Doom: Eternal” ilmub 20. märtsil arvutile, PlayStation 4 ja Xbox One’i konsoolidele, Stadiale ja hiljem ka Switchile.

The Last of Us: Part 2

Esimene “The Last of Us” on üks kõige paremini jutustatud looga videomänge, mis eales loodud. Ma pole kindel, kas teine osa suudab eelkäijale silmad ette teha või isegi sellega samale pulgale tõusta, kuid lootma peab.

Esimesest “The Last of Usist” on tagasi Ellie, kes on nüüd saanud vanemaks, aga treilerite järgi otsustades ka vihasemaks. Uuesti annab ennast näole ka Joel, kuid erinevalt esimesest osast astub mängija sel korral Ellie saabastesse.

Üks on igatahes selge – tegu saab olema väga kvaliteetse videomänguga, millel on küljes arendaja Naughty Dogi kvaliteedimärk. Plaani maikuusse nädalake puhkust ja varu aegsasti pabersalfakaid, et niiskeid silmi kuivatada.

“The Last of Us: Part 2” ilmub PlayStation 4 konsoolile 29. mail.

Cyberpunk 2077

On kummaline mõelda, et “Cyberpunk 2077” hakkab lõpuks valmis saama. See on alates 2012. aatast mänguarendusahjus küpsenud ning on alates sellest ajast olnud igal aastal minu oodatuimate mängude nimekirja tipus.

Juba pool aastat enne selle mängu ilmumist võime ilma igasuguse liialduseta öelda, et 2020. saab olema “Cyberpunki” aasta. Haip selle mängu ümber on mäekõrgune, seda on nii kaua oodatud ja mis kõige olulisem – tundub, et see võib ka ülikõrgetele ootustele vastata.

Ja noh, tegelikult ei saa ju olla kindel, et “Cyberpunk 2077” üldse sel aastal kohale jõuab. Hiljuti lükati mängu ilmumiskuupäev edasi aprillist septembrisse ning “The Witcher 3”, arendajate eelmine mäng, lükkus samuti korduvalt edasi.

Aga nii jubedatest asjadest ei tasu rääkida. “Cyberpunk 2077” ilmub kindlasti selle aasta 17. septembril.

Halo Infinite

Koos uue Xboxiga jõuab aasta lõpus kohale ka uusim “Halo”. Maser Chief naaseb pärast viieaastast pausi, et tülikatele tulnukatele uuesti koht kätte näidata.

Peale selle ei ole järgmise “Halo” kohta tegelikult veel palju teada. See peaks ilmuma koos Xbox Series X-iga, seega graafika saab olema kahtlemata kena. Arendajad on ka lubanud, et võrreldes “Halo 5” on “Infinite’i” lugu inimlikum, mida iganes see tähendab.

Ja ära muretse – sul ei lähe vaja Xbox Series X-i, et uut “Halot” mängida. Järgmine Xbox ilmub ilma eksklusiivsete mängudeta ja seega jõuab “Infinite” ka Xbox One’ile ja arvutile.

“Halo Infinite” ilmub 2020. aasta lõpul veel avalikustamata kuupäeval arvutile, Xbox One’ile ja Xbox Series X-ile.

Resident Evil 3

2019. aasta alguses ilmunud “Resident Evil 2” uusversioon müüs mühinal ja see hinnati aasta üheks parimaks mänguks. Kolmanda mängu moderniseerimine oli seetõttu vaat et vältimatu.

Ja miks ka mitte? “Resident Evil 2” uus tulemine tõestas, et uue kuue saanud vanadel mängudel on turgu. Uuendused ei piirdu ka ainult visuaalse viimistlusega, vaid kõik on nullist uuesti üles ehitatud, alates mängumootorist kuni (jumal tänatud) häälnäitlemiseni.

Juhuks kui mälu vajab värskendamist – “Resident Evil 3” tegevus toimub teise mänguga paralleelselt ja mängu peategelane on Jill Valentine, kes üritab põgeneda zombidest pilgeni pungil Racoon City’st.

“Resident Evil 3” uusversioon ilmub 3. aprillil arvutile ning Xbox One’i ja PlayStation 4 konsoolidele.

Dreams

Klassikalises mõttes “Dreamsi” videomänguks kutsuda ei saa. Pigem on tegu mänguarenduseks vajalike tööriistade komplektiga, millega on kõigil võimalik enda videomäng kokku klopsida.

See ei tähenda siiski, et “Dreamsi” peaksid ette võtma ainult arendajad. Mängu pakutavad tööriistad on lihtsasti kasutavad ning aja ja pühendumusega saavad kõik õppida enda mänge looma.

Ja luua saab tõepoolest kõike – “Dreamsis” on juba kokku pandud tulistamismänge, strateegiat, platvormereid, PlayStation 5 prototüüp ja mitmed teisi ülimalt muljetavaldavaid asju. Muidugi on võimalik teiste loomingut ka ise läbi mängida.

“Dreams” ilmub PlayStation 4 konsoolile 14. veebruaril.

Ghost of Tsushima

Kui sa oled üks paljudest inimestest, kellele meeldis “The Witcher 3”, siis “Ghost of Tsushima” peaks kindlasti olema sinu 2020. aasta üks oodatumaid mänge.

Tegu on 1270-datel aastatel Jaapanis toimuva avatud maailmaga seiklusmänguga. Saab avastada, ratsutada, hiilida, tegelastega rääkida ning teha pea- ja kõrvalmissioone.

Kirsiks tordil on see, et “Ghost of Tsushima” on PlayStation 4 eksklusiivmäng ja need on enamasti üsna hästi välja kukkunud. Mängu teeb valmis Sucker Punch, kes on varasemalt mängijateni toonud võrratu “Infamousi” mänguseeria.

“Ghost of Tsushima” ilmub sellel aastal veel avalikustamata kuupäeval PlayStation 4 konsoolile. Tõenäoliselt näeme seda mängu ka PlayStation 5 peal.

Wasteland 3

Sarnaselt “Resident Evilile” on “Wasteland” veel üks hea näide, kuidas pika ajalooga mänguseeriat 21. sajandisse tuua.

Kõige esimene “Wasteland” ilmus juba kaugel 1988. aastal ja kujunes ajapikku kultusklassikuks. 2013. aastal hooandjate poolt rahastatud “Wasteland 2” kujunes aga nii edukaks, et välja otsusati tuua ka kolmas osa.

“Wasteland 3” on kõigupõhine strateegiamäng, mille tegevus leiab aset postapokalüptilises maailmas jäises Colorado osariigis. Mängijad peavad hinge sees hoidma sõduriterühma viimastel ellujäänud liikmetel.

“Wasteland 3” ilmub 19. mail arvutile, Xbox One’i ja PlayStation 4 konsoolidele ning hiljem ka Switchile.

Watch Dogs: Legion

Tundub, et võrreldes eelmiste “Watch Dogsidega” on “Legion” tubli samm edasi ja sellest mängust võib saada hea indikaator, milleks on võimelised järgmise põlvkonna mängukonsoolid.

Lähitulevikus Londonis toimuva “Legioni” peategelane ei ole üks kindel inimene, vaid kõik, keda saab tänaval kohata. Ülivõimsa küberturvafirma vastu saab võitlema värvata 80-aastase vanaema, 20-aastase punkari ja kõik teised, kes nende kahe äärmuse vahele jäävad.

Kõigil tegelastel on erinevad omadused. Mõni oskab kakelda, teine on häkker, kolmas on rooli taga kibe käsi. Kuid kõik ei ole lust ja lillepidu – vanaema võib küll olla edukas muukvaras, kuid ta võib ühel hetkel lihtsalt ka vanadusse ära surra. Ja “Legionis” surmast tagasi ei tulda.

“Watch Dogs: Legion” peaks ilmuma aasta teises pooles arvutile, praeguse ja järgmise põlvkonna konsoolidele ja Stadiale.

Half-Life: Alyx

Kuna “Half-Life: Alyxit” saab mängida ainult virtuaalreaalsusprillidega, siis suure tõenäosusega jätavad paljud selle mängu vahele. Millest on kahju, sest tegu on esimese uue mänguga legendaarses “Half-Life’i” seeria alates 2007. aastast.

Sellegipoolest tundub, et “Half-Life: Alyx” on korralik täispikk mäng ja mitte paaritunnine tehnikademo, millega üritatakse müüa Valve’i uut VR-seadet. Lubatakse, et “Alyxi” läbimiseks läheb vähemalt sama kaua kui “Half-Life 2” lõppu jõudmiseks. Ja see mäng ei ole üldse mitte lühike.

Nii et kui sul on VR-prillid olemas, siis proovi “Alyxit” kindlasti. Kui ei ole, siis leia sõber, kellel on VR-prillid ja mängi “Alyxit” koos temaga, sest tegu tundub olevat igati kvaliteetse videomänguga. Ja no see on ikkagi uus “Half-Life”, seda lihtsalt peab oma silmaga nägema.

“Half-Life: Alyx” ilmub arvutile märtsis ja selle mängimiseks on vaja VR-seadet. Kuni “Alyxi” ilmumiseni saab kõiki vanu “Half-Life’i” mänge nautida tasuta.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.