Mängud

11 mängutreilerit järgmise Xboxi ürituselt, mida pead nägema

"Assassin's Creed Valhalla" ilmub oodatust varem.Foto: Ubisoft

Eile toimunud Xboxi pressiüritusel näidati esmakordselt mänge jooksmas aasta lõpus ilmuval uuel Xbox Series X-il. Üks neist mängudest oli “Dirt 5”, mis näeb välja tõsiselt muljetavaldav.

Alt leiad veel 11 mängu, mis Xbox Series X-ile ilmuvad. Mitmed treilerid näitavad ka seda, millised hakkavad mängud järgmisel Xboxil joostes välja nägema.

Assassin’s Creed Valhalla

Järgmise “Assassin’s Creedi” mängupilti näidati küll üsna vähe, kuid sellegipoolest saime aimu, milline hakkab “Valhalla” Xbox Series X-il välja nägema.

“Valhalla” tegevus toimub 9. sajandil ning mängija kehastub Briti saari rüüstavaks viikingiks. Ubisoft kinnitas, “Valhalla” tuleb mõneti lühem ja väiksem 2018. aasta “Odyssey’st”, mida paljud fännid pidasid liialt suureks.

Bright Memory Infinite

“Bright Memory Infinite” oli esimene uhiuutest mängudest, mis Xboxi pressikonverentsil välja kuulutati. Tegu on esimese isiku vaates futuristliku ja tempoka märuliga, kus mängija käsutuses on nii tulirelvad kui ka mõõgad.

Mängu tegevus toimub 2036. aastal ning mängija ülesandeks on välja selgitada, kust on alguse saanud salapärane fenomen, mis suudab mõjutada ilma ja taevalaotuse sombuseks muudab.

The Medium

Algselt juba 2012. aastal avalikustatud ning PlayStation 3 ja Xbox 360 peale ilmuma pidanud õudusmäng “The Medium” jõuab nüüd (loodetavasti) Xbox Series X-ile. Mängija kehastub Marianne’iks, kes on aastaid näinud nägemusi lapse mõrvast.

Vastuste leidmiseks läheb Marianne mahajäetud hotelli ja seal peaks aset leidma ka lõviosa mängu tegevusest. Marianne’il on võime liikuda tavalise maailma ja vaimude dimensiooni vahel, mis aitab mängijal seljatada erinevaid mõistatusi ja vaenlasi.

Õudusmängude rõõmuks loob “The Mediumile” muusika “Silent Hilli” helilooja Akira Yamaoka.

The Ascent

“Cyberpunk 2077” ei ole ainus küberpungimäng, mis silmapiiril terendab. “The Ascent” viib mängijad samuti futuristlikusse linna ja lubab tegelasi küberneetiliste tehisjäsemetega täiendada.

Tegu on isomeetrilise märuliga, mida saab mängida üksi ja koos sõpradega. Tundub, et tulevikulinna turvasüsteemid muutuvad pärast kummalist juhtumit vaenulikuks ja mängija ülesanne on selgeks teha, mis on juhtunud.

Scorn

“Scorni” näol ei ole tegu uhiuue mänguga. see avalikustati 2016. aastal, kuid pikalt ei ilmunud mängu kohta ühtegi uudist ja levisid isegi kuuldused, et projektile on vesi peale tõmmatud.

Nii siiski läinud ei ole. “Scorn” on kõhedas maailmas toimuv õudusmäng, mis peaks sisaldama ka tulistamist ja mõistatusi. Xboxi pressikonverentsil näidatud treiler suutis kahtlemata edukalt judinaid tekitada.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Kuigi “Bloodlines 2” ilmumiskuupäeva ei ole veel avalikustatud, siis mängu uusim lustakalt morbiidne treiler tekitab tunde, et tahaks juba ise mängima hakata küll.

“Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2” on järg 2004. aastal ilmunud kultusklassiku staatusesse tõusnud rollimängule “Vampire: The Masquerade”. Mängija kehastub uhiuueks vampiiriks, kes peab üleloomulike võimetega vereimejate ühiskonnas endale koha leidma.

Yakuza: Like A Dragon

Jaapanis jaanuaris PlayStation 4 peale ilmunud “Yakuza” seeria uusim mäng peaks veel käesoleval aastal jõudma ka järgmisele Xboxile.

“Yakuza” mängud on üle võlli keeratud märuliga vürtsitatud lood Jaapani maffiast ning paljud vanemad seeria teosed on hetkel saadaval Xbox Game Pass mänguteenuses.

Scarlet Nexus

Siin on midagi Jaapani mängude austajatele. “Scarlet Nexus” on anime stiilis märul, mille tegevus toimub üleloomulike ja pahatahtlike elukate sihtmärgiks saanud New Himuka linnas.

Mitmetel New Himuka inimestest asukatel on tekkinud üleloomulikud võimed. Nii on läinud ka mängu peategelase, Yuito Sumeragiga, kes asub sissetungijate vastu võitlusesse.

Second Extinction

“Second Extinction” on koostöömäng, kus kolmeliikmelised tiimid madistavad muteerunud dinosauruste vastu.

Mängu alguses valitakse missioon ja määratakse kindlaks, millised relvad ja muud kasulikud meened lahinguväljale kaasa võetakse. Missioonidelt saadud ressurssidega saab lahti lukustada uusi relvi ja varustuse elemente.

Call of the Sea

“Call of the Sea” tegevus toimub 1930datel aastatel Vaikses ookeanis asuval hüljatud saarel. Mängija kehastub naiseks nimega Norah, kes otsib enda jäljetult kadunud abikaasat.

Tundub, et “Call of the Sea” keskendub vähem märulile ja rohkem salapärase loo rääkimisele ning mõistatustele. Treilerist jääb mulje, et oodata võib ka nii mõndagi üleloomulikku.

Chorus

“Chrous” on kosmoses toimuv märul, mis räägib sünge loo piloodist Nanast ja tema elavast kosmoselaevast.

Nana eesmärk on alistada kultus, mille liige ta varasemalt ise oli. Kultuse liikmed soovivad kontrollida elu terves ilmaruumis ja Nana seab endale eesmärgiks nad peatada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.