Mängud

15 mängu, mida pead Steami asemel Epicu poest ostma

"The Division 2" on üks suurematest nimedest Epic Game Store'i eksklusiivmängude nimekirjas. Foto: Ubisoft

Eile saime teada, et veebruaris ilmuv “Metro: Exodus” ei jõua Steami, vaid saab olema Epic Game Store’i eksklusiiv. See ei ole aga ainus teos, mida Epic endale hoida plaanib.

Siin on nimekiri arvutimängudest, mis on või saavad olema saadaval ainult Epicu mängupoes:

Ashen

“Dark Soulsi” mängudest eeskuju võttev “Ashen” väljastati Steamis möödunud aasta lõpus The Game Awards tseremoonia ajal. Kunagi tulevikus peaks mäng jõudma ka Steami, kuid pole veel teada, millal täpselt.

The Division 2

See, et Ubisofti netipõhine tiimitulistamismäng eelistab Epic Game Store’i Steamile, oli suur uudis ja sulg Epicu kübaras. Mäng jõuab kohale käesoleva aasta 15. märtsil.

Fortnite

Maailma populaarseim mäng “Fortnite” on arendatud Epicu mängustuudio poolt, seega on ka loogiline, et Steamist seda ei leia. Hetkel toob see mäng Epic Game Store’ile tõenäoliselt kõige rohkem tähelepanu ja liiklust.

Genesis Alpha One

Sarnaselt mitmete teiste mängudega selles nimekirjas, oli ka “Genesis Alpha One” pikalt Steami tootenimekirjas saadaval. Ja siis ühel hetkel enam ei olnud. Tegu on roguelike tulistamismänguga, mis peaks kohale jõudma käesoleval aastal.

“Hades” on hetkel veel peamine põhjus, miks mina Epic Game Store’i kasutan.Foto: Supergiant Games

Hades

Olgu alustuseks öeldud, et “Hades” on võrratu videomäng! “Bastioni” ja “Transistori” loonud stuudio looming on alati kvaliteetne ja uusima teosega pole latti alla lastud. “Hades” kuulutati välja The Game Awardsil ja ilmus koheselt ka Epicu mängupoodi.

Hello Neighbor: Hide and Seek

Kuigi “Hello Neighborit” ei võetud just kõige paremini vastu, müüs teos ilmselt piisavalt hästi, et Epic selle vastu huvi tunneks. “Hello Neighbor: Hide and Seek” on peitusemäng, mille tegevus toimub enne “Hello Neighbori” sündmusi.

Journey

PlayStationi ekslusiivina alustanud “Journey” on nüüd arvutimängijatele samuti saadaval ainult Epic Game Store’is. Tegu on kauni ja kunstilise mänguga, mis on pärjatud mitmete auhindadega.

Maneater

“Maneater” on rollimäng, milles mängija kehastab haikala, kes tahab kätte maksta mehele, kes tappis tema ema. See teos on Epic Game Store’i eksklusiivselt saadaval aasta jooksul pärast väljalaset.

Uusim ülejooksik arvutimängude müügikeskkondade sõjas on “Metro: Exodus”.Foto: Deep Silver

Metro: Exodus

“Metro: Exodus” on hetkel viimane suurteos, mis eelistab Epic Game Store’i Steamile. Näib, et meelemuutus müügikeskkonna osas toimus üsna järsult – õhtul sai veel mängu Steamist eeltellida, järgmisel hommikul enam mitte. Sarnaselt “Maneaterile” on “Exodus” Epicu poe eksklusiiv aasta aega.

Telltale’s The Walking Dead: The Final Season

Pärast “The Walking Deadi” mänge arendanud stuudio Telltale’i põhjaminekut oli seeria viimase hooaja tulevik mõnda aega ebaselge. Õnneks siiski lõpetab uus arendusstuudio pooleli jäänud loo, kuid mitte Steamis, sest kõik need, kes pole mängu varasemalt Steamist eeltellinud, saavad seda nüüd osta vaid Epic Game Store’ist.

Rebel Galaxy Outlaw

Ka see mäng on saadaval Epic Game Store’is aasta jooksul pärast ilmumist. Lubatakse kiiretempolisi esimese isiku vaates kosmeselahinguid ja ägedat lugu. Teos peaks kohale jõudma millalgi käesoleval aastal.

Satisfactory

Lugu on juba tuttav – esialgu ilmus mäng Steami tootenimistusse, siis välgutas Epic Games pangakaarti ja nüüd on “Satisfactory” Epicu poe eksklusiivmäng. Tegu on esimese isiku vaates teosega, milles mängija peab vaenulike tulnukatega asustatud planeedil tehaseid ehitama.

Super Meat Boy Forever

Armastatud platvormeri “Super Meat Boy” järg saab samuti Epicu poe eksklusiiviks aastaks ajaks pärast mängu väljalaset. Tagasi tulevad vanad tuttavad hüplevad lihakuubikud, kes peavad leidma tee läbi keerukate ja ohtlike tasemete.

Tuttavad lihakuubikud saab seekord kätte vaid Epic Game Store’ist.Foto: kuvatõmmis

World War Z

Selles samanimelisel filmil põhinevas kõmmutamismängus võitlevad neljaliikmelised tiimid hiiglaslike zombihordide vastu. Ainuüksi see mäng kedagi Steamist eemale meelitama ei hakka, kuid Epic Game Store’i eksklusiiviga on tegu sellegipoolest.

Unreal Tournament

Vanemad “Unreal Tournamenti” mängud on jätkuvalt Steamis olemas, kuid see uusim Kickstarteris ellu toodud mäng eksisteerib vaid Epicu poes (ja tasuta!). Teos pole veel küll valmis, aga mängida juba lubatakse.

Täiendame nimekirja jooksvalt, kui avaldatakse uut informatsiooni Epic Game Store’i eksklusiivmängude kohta.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.