Mängud

2019. aastal videomängudele kulutatud hiigelsumma täidaks Eesti riigieelarve 13 aastaks

Mängutööstus 2019. aastal. Pilt on illustratiivne.Foto: AMC

Uuest raportist selgub, et videomängutööstuse käive 2019. aastal on umbes 148,8 miljardit dollarit. Eesti 2019. aasta eelarve on veidi üle 11 miljardi euro. See tähendab, et ainuüksi tänavu mängudele kulutatud rahaga oleks võimalik meie vabariiki töös hoida veidi üle 13 aastat.

Mida selle raha eest veel osta saaks? Kui soovid veeta ühe nädala rahvusvahelises kosmosejaamas, siis pead välja käima 50 miljonit dollarit. 148 miljardi eest saaksid seega ilmaruumi äärel elada peaaegu 47 aastat.

The History Supreme on ajaloo kalleim luksusjaht, mille anonüümne Malaisia ärimees ostis 4,5 miljardiga. Jahi kere on tehtud plaatinast ja puhtast kullast ning pardal on reaalsetest dinosauruste luudest skulptuurid. Mängutööstuse rahadega saaks luua laevastiku, milles on 37 sellist jahti.

Kõige kallim superjaht maailmas.Foto: Pinterest

Videomängud on jätkuvalt maailma kõige kasumlikum meelelahutusvorm. Mängutööstuse 148 miljardi kõrval on globaalne filmitööstus suutnud lõppeval aastal teenida umbes 103 miljardit dollarit.

Mõneti üllatuslikult on Hiina jätkuvalt suurim mänguturg maailmas. Analüütikud spekuleerisid aasta alguses, et erinevate valitsusepoolsete piirangute tõttu tõuseb esikohale USA, kuid veel seda juhtunud ei ole.

Arvatakse ka, et lähiaastatel mängutööstuse kasv jätkub. 2022. aastaks peaks videomängutööstuse käive kerkima 189 miljardi dollarini aastas ning 80% sellest rahast peaks tulema konsooli- ja mobiilimängude turult.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.