3 põhjust, miks netimängude häkkerid on tihti pärit Aasiast ja miks nad seda teevad?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Redditisse postitanud Hiina mängija sõnul on hiinlastest häkkerite seas populaarne tulistamismäng "CS:GO".Foto: Valve

Mõne päeva eest postitati Redditisse pikk tekst, milles Hiinast pärit videomängufänn LeHsynthe selgitab, miks valdav enamus netimängudes sohitegijaid on pärit just Hiinast.

LeHsynthe toob välja kolm peamist põhjust, miks suurem osa videomängude reeglite rikkujaid on pärit tema koduriigist.

Kui sa pole parim, siis sa pole mitte keegi

Hiina ühiskonnas avaldavad vanemad lastele tohutut survet olla kõigist paremad ja edukamad. Emad-isad räägivad lastele lugusid teistest peredest pärit väljamõeldud lapsgeeniustest, kes on absoluutselt kõiges kõige paremad.

Nende lugudega jäetakse enda lastele mulje, et nad ei ole kunagi piisavalt head ja peavad paremini hakkama saama. Lastele korrutatakse alatasa, et nad peavad olema tublid, kuid neid ei õpetata, kuidas päriselt ka tublimaks saada. Pole oluline, kuidas, aga võitma peab.

Selline ühiskonnas üldlevinud arusaam, mis väärtustab kõige enam võitmist paneb Hiina mängijaid massiliselt erinevaid abivahendeid kasutama. Sohi tegemine ja teiste jaoks mängu ära rikkumine ei ole oluline, loeb vaid võit.

Massilise piraatluse jääknähud

Kuni 2015. aastal oli välismaiste mängukonsoolide müük Hiinas keelatud ja ka Steami ei kasutatud palju. Seega ainus viis, kuidas kohalikud said proovida piiritaguseid suuri hitte oli piraatlus.

Koos piraaditud mängudega tiriti sageli alla ka tarkvara, mis teeb mängimise lihtsamaks. Näiteks mängiti “Call of Duty” seeria mänge lõputu hulga kuulide ja eludega. Üksi mängides ei ole sellistel mugavusprogrammidel laiemat mõju, kuid kui see harjumus netimängudesse kaasa võtta muutub olukord drastiliselt.

Hiina mängijad kasutavad seega meelsasti mängude sisu mugandavaid programme, sest kõigest mõne aasta eest oli see kohalike seas üldlevinud ja igapäevane nähtus. See on tegelikult seotud ka esimese punktiga – nii on märksa lihtsam võita.

IT-mulli lõhkemine tegi pahavara odavaks

Viimase 10 aasta jooksul on Hiina IT-infrastruktuur läbi teinud massiivse arengu. Infotehnoloogia oli pikalt ülikoolides kõige populaarsem eriala. Kuid mõnda aega tagasi IT arengutempo aeglustus, tehnikamull lõhkes ja suur hulk programmeerijaid jäi töötuks.

Paljud neist hea väljaõppega kogenud spetsialistidest olid varem töötanud viirusetõrjeprogramme tootvates firmades. Sealt võeti kaasa põhjalikud teadmised sellest, kuidas on võimalik arvuti kaitsemehhanismidest mööda hiilida ja programme oma äranägemise järgi mugandada.

Nüüd on töötud programmeerijad moodustanud lausa illegaalseid häkkerite kollektiive, kelle käest saab võileivahinnaga osta mänge mõjutavat pahavara. Näiteks 6 dollari eest on võimalik osta “CS:GO” häkk, mis toimib 6 päeva.

Olukord muutub, aga aeglaselt

LeHsynthe’i sõnul saab Hiina häkkerite massilist kohalolu netimängudes põhjendada nende kolme üksteisest sõltuva põhjuse kokkumänguga. Väidetavalt on sohitegemine Hiinas niivõrd levinud, et suur osa häkkereid isegi ei tea, et nad midagi valesti teevad ja teiste jaoks mängu ära rikuvad.

LeHsynthe lõpetab positiivsel noodil – paljud Hiina mängijad näevad häkkimises suurt probleemi ja on lootusrikkad, et lõpuks olukord muutub. Võib lihtsalt kuluda palju aega enne asjad paremuse poole liiguvad.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.