Mängud

4 uut videomängu, mida jaanuaris mängima peaksid

2021. aasta üks suurimaid mänge "Hitman 3" ilmub juba jaanuari teises pooles.Foto: IO Interactive

Rubriiki toetab

Jaanuar on mängutööstuses tavaliselt üsna rahulik, kuid tänavu saabub juba aasta alguses selle aasta üks oodatumaid videomänge.

Alt leiad neli uhiuut jaanuaris ilmuvat videomängu, mis võiksid sinu huviorbiidil endale koha leida.

4. Scott Pilgrim vs. the World: The Game – Complete Edition

2010. aastal ilmunud “Scott Pilgrimi” seiklusmärul läheb uuele ringile ning seekord saab ühes komplektis kaasa nii täsimängu kui ka kõik selle lisad ja laiendused.

Samanimelisel graafilisel novellil põhinev “Scott Pilgrim vs. the World” on mõnusa suhtehuumoriga vürtsitatud külgvaates märul, milles Scott peab rusikate välkudes madistama läbi seitsme taseme, et teha tuul alla oma tüdruksõbra eksidele. Lahti saab lukustada uusi ja võimsamaid liigutusi ning esemeid, mis Scotti sellel kummalisel teekonnal aitavad.

Tegu ei pruugi olla kõige kuulsama mänguga eales, kuid “Scott Pilgrimi” suureks trumbiks on meeldejäävalt sarmikas huumor, mida paljudest teistest mängudest sageli ei leia.

“Scott Pilgrim vs. the World: The Game – Complete Edition” ilmub arvutile ning PlayStationi, Xboxi ja Switchi mängukonsoolidele.

3. Stronghold: Warlords

Pika ajalooga strateegiamängude seeria “Stronghold” naaseb uue osaga “Warlords”, mis võimaldab mängijatel esmakordselt enda eest võitlema utsitada arvuti kontrollitud feodaalisandaid.

Kõik need virtuaalülikud annavad mängijale erinevaid boonuseid ja võimeid, mis muudavad märkimisväärselt strateegiat ja ka vaenlaste käitumist. “Warlords” viib mängijad Ida-Aasiasse, kus saab piirata, rünnata ja maatasa teha Hiina linnu ja Jaapani kindlusi.

Viimasel ajal ei ole uuemad “Strongholdi” mängud saanud kõige soojemat tagasisidet, kuid “Warlordsi” kohta on seni öeldud pigem positiivseid asju.

“Stronghold: Warlordsi” saab arvutil mängima hakata 26. jaanuaril.

2. The Medium

Microsoft lubas, et “The Medium” jõuab kohale juba eelmisel aastal koos uute Xboxidega, aga mis parata. Vähemalt saame seda jaanuaris mängida. Loodetavasti.

“The Medium” on tuntud õudusmängude “Layers of Fear” ja “Blair Witch” loojate uusim õudukas, kus mängija kehastub meediumiks nimega Marianne, kelle üleloomulikud võimed lubavad tal liikuda elavate ja surnute dimensioonide vahel.

Seda mehaanikat kasutatakse ära näiteks mõistatuste lahendamisel: sageli on edasiliikumiseks vaja teha midagi nii meie maailmas kui ka surnute riigis, kuid seal luusivad ringi ka pahatahtlikud vastased.

“The Medium” ilmub arvutile ja Xboxi konsoolidele 28. jaanuaril.

1. Hitman 3

Maailma kuulsaim palgamõrvar Agent 47 on tagasi. Erinevalt kahest eelmisest “Hitmani” mängust ei ole aga tema uusim seiklus jagatud episoodideks.

“Hitman 3” baasmäng jaotub kuueks missiooniks, mis viivad mängijad maailma eri nurkadesse. Seekord saab külastada näiteks Dubai luksuslikke pilvelõhkujaid ja viktoriaanlikku Inglise häärberit, mis oleks justkui mõne Sherlock Holmesi loo lehekülgedelt välja hüpanud.

Kui sul on olemas kaks eelmist “Hitmani” mängu, siis saad oma saavutused kolmandasse üle kanda. PlayStation 4 ja 5 peal on kõigi kolme mängu tasemeid võimalik mängida ka virtuaalreaalsuses.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.