Mängud

5 Eesti videomängu peale “Disco Elysiumi”, mida saad kohe Steamis mängima hakata

"Disco Elysium" ei ole ainus Eesti videomäng, mida Steamist osta saab.Foto: Levity Play

Nüüdseks teavad juba kõik, et 15. oktoobril ilmunud eestlaste loodud “Disco Elysium” on hea videomäng. See tõusis Steamis bestsellerite nimekirja tippu ja võeti soojalt vastu nii välismaal kui ma meie poolt.

“Disco Elysiumist” rääkides võib ununeda, et Steamis on müügil ka teisi eestlaste arendatud videomänge, mida saad kasvõi kohe mängima hakata. Vaatame üle, milliseid Eesti mänge veel Steamist leiab.

Shortest Trip to Earth

“Shortest Trip to Earth” on üks uusimaid eestlaste arendatud videomänge, mis on viimasel ajal Steami jõudnud. See ilmus alles mõne kuu eest, 15. augustil.

Tegu on kosmoselaevasimulaatoriga, kus tuleb hallata enda kosmoselaeva ja leida tagasitee Maale. Mängija ülesanne on hoida silm peal laeva kõigil aspektidel, alustades meeskonnaliikmetest ja lõpetades toidumoonaga, ning jõuda elusalt tagasi koduplaneedile.

Laeva tuunimiseks on mängus üle 500 erineva mooduli ning virtuaalne universum on protseduuriliselt genereeritud. See tähendab, igal mängukorral on maailmaruum unikaalne ning mängija ei pea samu asju uuesti tegema.

Steamis maksab “Shortest Trip to Earth” hetkel 21,99 eurot.

Teleglitch

2012. aastal ilmunud “Teleglitch” on isegi “Disco Elysiumi” eduka avapaugu järel jätkuvalt edukaim Eestis loodud videomäng. Kuigi seda on müüdud kuni miljon koopiat, teenis “Teleglitch” arendajatele üllatavalt vähe raha.

“Teleglitch” on ülaltvaates pikselgraafikaga tuistamismäng, mis paneb mängija kaugel planeedil asuva salajases laboris töötava teadlase saabastesse. Kõik su kolleegid on surnud ja labori tehisintellekti poolt uuesti ellu äratatud. Sinu töö on ennast nendest läbi murda.

Sarnaselt “Shortest Trip to Eathiga” on ka selle mängu tasemed protseduuriliselt genereeritud. Erinevaid vaenasi on üle 20 ja relvi üle 40, mänguaega lubatakse kokku 10 tunni jagu.

2013. aastal anti koos “Civilizationi” mänge arendava Paradox Interactive’iga välja “Teleglitch: Die More Edition”, mis lisas mängu uusi tasemeid, relvi ja muud. See maksab Steamis 12,99 eurot.

Circle Empires

Sarnaselt “Teleglitchiga” on ka “Circle Empiresit” saatnud märkimisväärne edu. Juba enne müügile jõudmist teeniti arenduskulud tagas 15-kordselt.

“Circle Empires” sobib kõigile strateegiafännidele, kellel ei ole üleliia palju vaba aega. Tegu on tempoka reaalajastrateegiamänguga, kus peetakse lahinguid ringikujuliste maalappide üle. Mängija peab vallutama uusi ringe, enda üksuseid arendama ja nii ühe suure sõõrja impeeriumi üles ehitama.

Sarnaselt eelmiste mängudega on ka “Circle Empiresi” mängumaa protseduuriliselt genereeritud. Erinevaid elukaid, hooneid ja ressursse on mängus üle 150 ja madistada saab ka 12 bossi vastu.

Steamis maksab “Circle Empires” hetkel 6,59 eurot.

Voidship: The Long Journey

“FTLi” mäletad? “Voidshipi” loojad stuudios Cydonian Games mäletavad kindlasti, sest nende mäng on sellele üsna sarnane.

Tegu on ülaltvaates 2D kosmoseavastamise ja -märuliga, milles peab ehitama piisavalt ägeda tähelaeva, et oma missioon edukalt ellu viia.

Selleks võib kuluda aga sajandeid, mistõttu pikkadel reisidel võivad laevad laguneda ning meeskonna liikmed vananeda ja ka surra.

Steamis pead mängu eest välja käima 11,59 eurot.

Skyfront VR

Just nii, mängu pealkirjas ilutsev tähekombinatsioon “VR” viitab virtuaalreaalsusele. Seetõttu ei pruugi “Skyfront” olla kõigile lihtsasti kättesaadav, kuid siiski on tegu ühe kõige unikaalsema Eestis arendatud mänguga.

“Skyfront VR” on virtuaalreaalsusseadmetele loodud netipõhine tulistamismäng. Sarnaselt teistele kõmmutamismängudele on ka “Skyfrontis” mängija eesmärk olla kõige kangem püstolikangelane ja viimasena lahinguväljal püsti jääda. Teose teeb eriliseks asjaolu, et märul ei toimu mängija ees ekraanil, vaid VR seadme vahendusel kõikjal mängija ümber.

Aasta alguses tegime “Skyfronti” arendajatega ka pikema intervjuu, kus rääkisime üksikasjalikult mänguarendaja töö ilust ja valust.

“Skyfront VR” on Steamis müügil 8,19 euroga.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.