Mängud

5 kasulikku videomängu, mis aitavad trenni teha ja vormis püsida

"Beat Saber" paneb higi korralikult voolama.Foto: Sony

Videomänge ei pea nautima ainult ekraani ees istudes – nendega on võimalik ka trenni teha ja füüsilist vormi arendada.

Soovitame viit head mängu, mis sunnivad tugitoolist püsti tõusma ning panevad higi korralikult voolama.

Just Dance

Pika ajalooga tantsumängude seeria “Just Dance” on tänaseks jõudnud pea kõikidele platvormidele. Näiteks eelmise aasta novembris ilmunud “Just Dance 2020” saab mängida arvuti, Switchi, PlayStationi, Xboxi ja isegi Wii peal. Paljudel on seega “Just Dance’i” mängimiseks vajalik masin juba tõenäoliselt olemas.

Tegu on tantsumängude seeriaga, kus mängijad peavad järele tegema ekraanile kuvatavaid tantsuliigutusi, taustaks erinevaid popphitid. Mängida on võimalik ka mitmekesi koos ning kõrgematel raskusastmetel võtab “Just Dance” ikka korralikult võhmale. Võimalik on sisse lülitada ka kalorilugeja, et näha, milliseid tulemusi ekraani ees rassimine täpsemalt annab.

“Just Dance’i” mängud teevad kasutajasõbralikumaks asjaolu, et mängupuldina saab kasutada ka näiteks nutitelefoni. Tiri kas App Store’ist või Google Play’st alla “Just Dance’i” äpp, hoia telefoni tantsides paremas käes ja kõik töötab. Uusi kalleid pulte ei ole vaja juurde osta.

Beat Saber

Erinevalt “Just Dance’ist” ei ole “Beat Saber” tõenäoliselt nii paljudele inimestele lihtsasti kättesaadav, kuid tegu on siiski võrratu mänguga, mille seltsis lõbusalt kaloreid põletada.

“Beat Saberi” muudab paljudele kättesaamatuks asjaolu, et tegu on virtuaalreaalsusmänguga – see on saadaval arvutil ja PlayStationil ning nõuab VR peakomplekti olemasolu. Küll aga peetakse “Beat Saberit” üheks kõige lõbusamaks VR mänguks, nii et kui sa omad virtuaalreaalsusseadet või plaanid mõne soetada, siis see mäng peaks kindlasti su radaril olema.

Tegu on muusikalise rütmimänguga, kus mängija ülesandeks on kahe valgusmõõgaga pooleks raiuda tema suunas lendavaid noote sümboliseerivaid kastikesi. Lükka raskusaste kõrgemale ja peagi vehid sa keset elutuba nagu hüperaktiivne tuuleveski. Liigutada saab siin küll ja veel ning pealekauba on “Beat Saber” lihtsalt naeruväärselt lõbus.

Pokemon GO

Tõsi, “Pokemon GO” ei ole küll otseselt trennimäng, kuid suudab sellegipoolest edukalt liigutama motiveerida.

Vaevalt et selle mängu keskne kontseptsioon pikemat lahtiseletamist vajab – tegu on telefoniekraani vahendusel reaalses maailmas toimuva liitreaalsusmänguga, milles peab ringi liikudes püüdma kinni pokemone. Meie jaoks on oluline just see liikumise osa – “Pokemon GO” annab mängijatele igal nädalal kõnnitud kilomeetrite eest auhindu ning näiteks uute pokemonide munadest välja meelitamiseks on samuti vaja maha kõmpidateatud hulk kilomeetreid.

Kui näiteks jalutama minememine on tegevus, mis ei tule sinu jaoks tavaliselt lihtsalt, siis “Pokemon GO” muudab selle lõbusaks ja mänguliseks. Võta telefon kätte, astu uksest välja ja lihtsalt püüa pokemone. Enne kui arugi saad, oled kuidagi suutnud maha kõmpida kümme kilomeetrit.

Ring Fit Adventure

Ainult Nintendo Switchile saadaval olev “Ring Fit Adventure” on üks omanäolisemaid ja parimaid trennimänge, mis hetkel saadaval, ning see sobib võrratult nii suurtele kui ka väikestele mängijatele.

Kui sa leiad, et näiteks “Just Dance” või “Beat Saber” on liiga lihtsakoelised ja üheülbalised, siis “Ring Fit Adventure” seda kindlasti ei ole. Tegu on narratiivse trennimänguga, mille tegevus toimub kaunis fantaasiamaailmas, kus mängija ülesandeks on alistada kulturistist draakon. Konks on selles, et absoluutselt kõik, alates mängumaailmas liikumisest kuni võitlemiseni, on seotud mingi treeningharjutusega. Ja harjutusi on palju.

“Ring Fit Adventure’iga” tuleb kaasa ka lisaseadmed kummist rõnga ja jalapaela näol. Nende külge kinnitatakase Switchi mängupuldid, mis loevad mängija liigutusi. Nende füüsiliste lisade tõttu ei ole võimalik seda mängu paraku Switchi e-poest osta, kuid Eestis saab selle hetkel allahindlusega kätte näiteks siit. Huvilistel on paslik vaadata ka Amazoni poole.

Zombies, Run!

Kuigi esmapilgul võib “Zombies, Run!” välja näha üsna minimalistlik, siis tegelikult on tegu süvitsimineva narratiivse jooksumänguga, mille värske uuenduse “The Home Front” mängimiseks ei pea ilmtingimata kodust lahkuma.

“Zombies, Run!” on mobiilimäng, kus mängija kehastub zombihordide eest eemale liduvaks jooksjaks. Mängus on olemas nimelised tegelased ja kindel lugu, millest osa on kirjutanud “Teenijanna loo” autor Margaret Atwood. Sarnaselt “Pokemon GO-ga” eeldab “Zombies, Run!” liikumist reaalses maailmas, et täita erinevaid eesmärke.

Hiljuti sai “Zombies, Run!” koroonaepideemia tõttu tasuta uuenduse “The Home Front”, mida saab mängida ka kodust lahkumata tubastes tingimustes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.